Multimedia

Zbiersk: Dożynkowe dziękczynienie Gminy i Miasta Stawiszynniedziela, 28 sierpnia 2011

Jak nakazuje prastara tradycja tak i w tym roku z wieloma przybytymi mieszkańcami oraz ich gośćmi - poseł Jan Dziedziczak jako jedyny parlamentarzysta uczestniczył w gminnych dożynkach Gminy Stawiszyn. Tegoroczne dożynki odbyły się w miejscowości Zbiersk. Słoneczna pogoda sprzyjała świętowaniu.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą świętą w kościele p.w. św. Urszuli w Zbiersku, której przewodniczył ks. kan. Bogdan Czyżniejewski. Po jej zakończeniu barwny korowód, który prowadziły poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP, Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Stawiszynie wraz z zespołem marżonetek oraz Zespół „Niechcice” przeszedł na boisko sportowe w Zbiersku. Za nimi w przystrojonych bryczkach i wozach jechali przedstawiciele lokalnych władz, goście zaproszeni, księża i starostowie dożynek. Liczną grupę w korowodzie stanowiły, delegacje sołectw z wieńcami oraz mieszkańcy gminy.

- Dożynki to czas dziękczynienia Stwórcy za plony. Świętujemy zakończenie żniw. Wszyscy z szacunkiem i uznaniem myślimy o naszych żywicielach, polskich rolnikach, których ciężkiej pracy zawdzięczamy, że na naszych stołach jest chleb. Chciałbym serdecznie z głębi serca właśnie Wam podziękować - tymi słowami zwrócił się do wszystkich zgromadzonych poseł Jan Dziedziczak.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)