Multimedia

Z Gostynia do Włoszakowic - Przekazanie wozu dla OSPpiątek, 26 czerwca 2020, https://elka.pl/content/view/98590/80/

Do Ochotniczej Straży Pożarnej we Włoszakowicach trafił specjalistyczny wóz z podnośnikiem koszowym. Jego uroczyste przekazanie odbyło się dziś pod Urzędem Gminy. - To dla nas ogromna radość i wyróżnienie, że mogliśmy go otrzymać - powiedział Radiu Elka Przemysław Konieczny, prezes OSP Włoszakowice. Pojazd przez lata służył gostyńskiej komendzie. Decyzją bryg. Dariusza Matczaka, komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu, wóz przekazany został jednostce ochotników z Włoszakowic. Jak przyznał, jest to jeden z elementów, które w ostatnim czasie są realizowane w ramach wspierania OSP.
- Ten sprzęt ma służyć nie tylko na terenie gminy, ale również i całego powiatu. Zapewne czasami będzie także dysponowany na teren województwa, w przypadku zdarzeń chociażby takich jak w ostatnich latach, związanych z anomaliami pogodowymi. Życzę, aby ten pojazd nigdy was nie zawiódł. Choć ma już kilka lat, jest to dobry sprzęt - zaznaczył bryg. Matczak.
Kluczyki do pojazdu wręczył prezesowi OSP minister Jan Dziedziczak, który podkreślał, że mimo deszczowej aury, to piękny dzień dla tej jednostki.
- W imieniu polskiego rządu i pana premiera chciałbym bardzo podziękować za służbę ojczyźnie. Tradycja Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce i Wielkopolsce ma dziesięciolecia, a w wielu miejscach ponad sto lat. To jest fenomen, którego nam zazdroszczą inne kraje na świecie. To jest wielka siła polskiej wspólnoty, Polaków, którzy społecznie dla innych łączą się, pracują, żeby działać Bogu na chwałę, ludziom na ratunek - mówił Dziedziczak.
Wójt Robert Kasperczak podziękował komendatowi wojewódzkiemu, że to właśnie jednostka z Włoszakowic otrzymała ten pojazd. Jak poinformował, proces decyzyjny trwał prawie dwa lata. Radości nie ukrywał również prezes OSP Przemysław Konieczny.
- Jesteśmy naprawdę bardzo szczęśliwi. Dziesięciu druhów uczestniczy obecnie w szkoleniach, aby móc operować tym sprzętem. Posiadamy trzech wyszkolonych już do tego druhów, którzy pracują w strukturach PSP - zaznaczył Konieczny.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)