Multimedia

WYBORY 2015. Andrzej Duda w Stawiepiątek, 22 maja 2015, wKaliszu.pl

Na finiszu kampanii przed drugą turą wyborów na prezydenta Polski kandydat Prawa i Sprawiedliwości przyjechał do Stawu niedaleko Marchwacza.

Andrzej Duda odwiedził gospodarstwo Mieczysława Walczykiewicza i jego zięcia Roberta Grzybowskiego. Pretendent do prezydenckiego fotela zarzucił Bronisławowi Komorowskiemu, że nie poświęca polskiemu rolnictwu należytej uwagi. - Pan prezydent Bronisław Komorowski często jeździ na dożynki do Spały, chętnie pokazuje się tam wśród rolników i świętuje razem z nimi to święto plonów - powiedział Andrzej Duda. - Ja uważam następująco: otóż święto plonów dla rolników to święto związane z dobrze wykonaną pracą, to święto, które podsumowuje czas ciężkiej pracy. Jest momentem radości z tego, że właśnie w wyniku ciężkiej pracy i opieki Opatrzności udało się te plony zebrać. Jeżeli prezydent nic nie robi dla polskiego rolnictwa, to nie ma prawa i nie powinien się odważyć brać udziału w jakichkolwiek dożynkach . Bo ten, kto nie pracował dla polskiego rolnictwa , dla polskiego rolnika - nie powinien w dożynkach uczestniczyć. Bo jest to po prostu nieprzyzwoite.

Kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości towarzyszyli politycy PiSu, między innymi Beata Szydło, szefowa sztabu Dudy, Marcin Mastalerek, rzecznik PiS, Jan Dziedziczak, Janusz Wojciechowski, Joachim Brudziński oraz sympatycy i wyborcy Dudy. Na zakończenie zmagań przed prezydencką dogrywką Duda zachęcał do głosowania za jego wizją Polski. - Jest szansa na dobrą zmianę. Proszę, żeby wszyscy udali się do urn, żeby wszyscy oddali w tych wyborach głos. Proszę także, żeby oddali głos za dobrą zmianą - przekonywał Duda. - Wobec tej alternatywy, jaka jest mówimy albo będzie to, co jest i jeszcze gorzej, bo nie należy się spodziewać, że cokolwiek miałoby się poprawić, albo można postawić na zmianę. Ten, kto chce szans na naprawę Polski, ten kto chce szans na naprawę naszej codziennej sytuacji w przyszłości, ten kto ma nadzieję na to, że taka Polska odbudowana jest nam potrzebna i że ona da nam godne życie - proszę, żeby zagłosował za zmianą. Ci, którzy obecnie rządzą już nic dobrego nie zrobią.

24 maja odbędzie się II tura wyborów na prezydenta Polski. Dwa tygodnie temu żaden z jedenastu kandydatów nie uzyskał poparcia ponad połowy w 15 milionów głosujących. Do prezydenckiej dogrywki stanęli obecny prezydent Bronisław Komorowski (popierany prze Platformę Obywatelską) i Andrzej Duda (kandydat Prawa i Sprawiedliwości). Pierwszą turę wygrał Andrzej Duda, którego poparło 34,76 % wyborców, Bronisław Komorowski uzyskał 33,77 % głosów. Ostatnie badania sondażowe nie wskazują pewnego faworyta niedzielnej dogrywki. W dniu wyborów lokale wyborcze otwarte będą od godziny 6.00 do 21.00.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)