Multimedia

Wizyta wiceministra Jana Dziedziczaka we Włoszechponiedziałek, 22 maja 2017, www.msz.gov.pl

Sekretarz stanu w MSZ wziął udział w obchodach upamiętniających 73. rocznicę zakończenia bitwy o Monte Cassino, 72. rocznicę wyzwolenia Bolonii i 220. rocznicę powstania Pieśni Legionów Polskich – „Mazurka Dąbrowskiego”.

Wiceminister Dziedziczak spotkał się także z bolońską Polonią. ‎– Uczęszczając do tej szkoły macie nie tylko możliwość poznania ojczystego języka, zdobycia wiedzy z historii i geografii Polski, ale także zapoznania się z tradycją i obrzędami polskimi – zaznaczył wiceminister podczas wizyty w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy KG RP w Mediolanie.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Podczas uroczystości sekretarz stanu w MSZ podkreślił, że obecnie również należy bronić dobrego imienia Polski, „poprzez prostowanie nieprawdziwych informacji, które pojawiają się o naszym kraju, np. tak wybitnie kłamliwych, a czasem wynikających z ignorancji, jak słowa o „polskich obozach koncentracyjnych”. Polskiej delegacji, która uczciła pamięć poległych, zarówno w ramach uroczystości na Monte Cassino, w Bolonii oraz w Reggio Emilia, jak i podczas audiencji generalnej, przewodniczył p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)