Multimedia

V Forum Polonijne w Amerykańskiej Częstochowie.piątek, 20 kwietnia 2018, Niezalezna.pl

W dniach 14-15 kwietnia 2018 r. w Amerykańskiej Częstochowie, w Doylestown w stanie Pennsylvania odbyło sie V Forum Polonijne, w którym wzięli udział m.in. były szef MON, przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz oraz przedstawiciele władz państwowych i korpusu dyplomatycznego. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z tego wydarzenia.

Była to już piąta z rzędu konferencja powiązana z uroczystościami upamiętnienia ofiar Smoleńska i Katynia, organizowana przez Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w skład którego wchodzą m.in. Kluby "Gazety Polskiej" z Filadelfii, Nowego Jorku i stanu New Jersey, a który skupia też inne organizacje, takie jak Koło Przyjaciół Radia Maryja z NJ, portal Pamiec.us czy KPA – oddział NJ.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. były szef Ministerstwa Obrony Narodowej, przewodniczący podkomisji smoleńskiej, Antoni Macierewicz, wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł, były sekretarz stanu w MSZ, Jan Dziedziczak, ambasador RP w USA Piotr Wilczek, Konsul Generalny RP w USA Maciej Golubiewski, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz, przedstawiciele polskiego parlamentu, rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, ludzie świata nauki.

Podczas dwudniowego forum odbyło się wiele wykładów i prelekcji dotyczących kwestii polskiej niepodległości i dbania o dobre imię naszego kraju poza jego granicami.

V Forum Polonijne w Amerykańskiej Częstochowie.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)