Multimedia

Uroczystości patriotyczne w Kościanieczwartek, 11 listopada 2021, https://www.koscian.net/Uroczystosci_patriotyczne_w_Koscianie,36894.html

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kościanie rozpoczęła msza w kościele farnym w intencji Ojczyzny i jej Obrońców. Po nabożeństwie, na starym cmentarzu parafialnym, odbyła się uroczystość patriotyczna z udziałem przedstawicieli 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska i rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Strzeleckiego i Historycznego im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta “Ton” oraz Daria Kaczór-Boś.

Okolicznościowe przemówienia przed kwaterą Obrońców Rzeczpospolitej wygłosili burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Dziedziczak. W uroczystości uczestniczyli ponadto: poseł Wiesław Szczepański, władze samorządowe miasta, gminy i powiatu, delegacje organizacji społecznych i partii politycznych, harcerze, młodzież oraz mieszkańcy.

Fot. Jacek Olejniczak
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)