Multimedia

To miasto Państwa potrzebuje...niedziela, 10 stycznia 2016, Calisia.pl

Bądźmy razem, marzy mi się Kalisz otwarty, tolerancyjny, w którym interes ogółu mieszkańców jest ponad interesami poszczególnych osób- mówił w swym noworocznym przemówieniu prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński podczas Spotkania z Kaliszanami. Wczoraj do Ratusza licznie przybyli przedstawiciele różnych grup społecznych, politycznych, zawodowych oraz świata biznesu. Życzeniom Wspaniałego Roku nie było końca. Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że w atmosferze wieczoru czuć było wielką wiarę, że 2016 rok będzie wyjątkowym rokiem dla Kalisza i Kaliszan!

W ocenie Prezydenta Sapińskiego – Kalisz zaczyna rozwijać się coraz prężniej. To miasto dobrej atmosfery, z nadzieją na dobrą drogę do przyszłości, z wspaniałą historią, dziedzictwem i nowoczesnością. Gospodarz Miasta podał wiele przykładów osiągnięć Kalisza, które dobrze wróżą dla tego miasta na przyszłość – już teraz do Kalisza do pracy dojeżdżają osoby z Wrocławia – mówił.

Prezydent podziękował Kaliszanom za pracę na rzecz miasta oraz wkład do debaty publicznej, która przekłada się na różne aktywności i przyczynia do ożywienia naszego miasta. Jednocześnie zachęcał gorąco do dalszej pracy na jego rzecz – To miasto Państwa potrzebuje, apeluję o współdziałanie.

Dotyczy to zwłaszcza połączenia Kalisza drogą szybkiego ruchu ze światem, przemyślenia kwestii obwodnicy, połączeń kolejowych, mieszkań socjalnych, pomysłu na zatrzymanie młodych, ułatwianie inwestowania, zagwarantowanie specjalistów, którzy spośród wielu miast wybiorą właśnie Kalisz, promocji miasta najstarszego w Polsce i pełnego nowoczesności zarazem. Dlatego potrzebuję Was wszystkich, to miasto Was potrzebuje- mówił prezydent Sapiński.

Prezydent podkreślił też ogromną wagę firm i przedsiębiorców w rozwoju naszego miasta i regionu. Obecnie mamy w Kaliszu 12 tysięcy podmiotów gospodarczych, z czego 3/4 to osoby prowadzące działalność gospodarczą. Kalisz jawi się zatem jako miasto bardzo przedsiębiorczych ludzi, co bardzo cieszy i daje znakomitą perspektywę na przyszłość.

O współpracy mówili też inne goście tego uroczystego spotkania. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski zachęcał do współpracy w obrębie Województwa, a wicestarosta Jan Kłysz – z ościennymi powiatami; porównał miasto i powiat do braci bliźniaków, którzy mają bardzo wiele wspólnego i kochają się miłością bezgraniczną:)

Podczas wieczoru, życzenia złożył także Europoseł Andrzej Grzyb, Biskup Łukasz Buzun, przedstawiciele środowisk twórczych, uczelni wyższych oraz nowo wybrani parlamentarzyści z Joanną Lichocką oraz Janem Dziedziczakiem na czele.

Poseł Joanna Lichocka, podczas swojego wystąpienia, wyraźnie powiedziała, że czeka na propozycje różnych projektów ze strony władz Kalisza, o realizacje których mogłaby zabiegać w Warszawie. Warto dodać, że poseł Jan Dziedziczak pełni w obecnym rządzie funkcję Wiceministra Spraw Zagranicznych.
Chyba nigdy jeszcze Kalisz nie był tak blisko stolicy?

Po części oficjalnej była okazja do składania życzeń indywidualnych…

Za naszym pośrednictwem przekazujemy Państwu – w wielkim skrócie – te serdeczne życzenia: aby Miasto Kalisz było prawdziwym domem dla swoich mieszkańców, o który wszyscy dbamy z największą uwagą i uczciwością, i jesteśmy dumni, że tutaj mieszkamy. Niech każdy rok będzie dla wszystkich rozwojowy, niech rośnie poziom życia i szczęścia Kaliszan.
Niech się darzy… … …

Oczywiście nasza redakcja też dołącza się do tych życzeń!

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)