Multimedia

Tłumy ludzi na spotkaniu z Andrzejem Dudą ZDJĘCIApiątek, 22 maja 2015, Fakty Kaliskie

Andrzej Duda jest już w Stawie pod Szczytnikami. Wizytuje tam gospodarstwo rolne. Na spotkaniu pojawiło się też wielu dziennikarzy i kilkudziesięciu mieszkańców tej miejscowości.

Andrzej Duda w gospodarstwie Roberta Grzybowskiego pojawił się dziś po 14.30. Na miejscu zwiedza gospodarstwo, które specjalizuje się w hodowli bydła. Rozmawia z gospodarzem i jego rodziną, m.in. z teściem: Mieczysławem Walczykiewiczem, znanym w regionie opozycjonistą z czasów PRL – u.

Gospodarstwo w stawie do spotkania wytypował kaliski poseł Jan Dziedziczak. Dudzie towarzyszą sztabowcy i politycy m.in. Janusz Wojciechowski i Marcin Mastalerek. Na spotkaniu pojawiło się kilkudziesięciu mieszkańców Stawu i okolicznych miejscowości. Rolnicy bardzo ciepło przyjęli kandydata. Pytali go m.in. o konflikt na Ukrainie, ale w kontekście strat rolników spowodowanych rosyjskim embargiem. Duda odpowiedział, że będzie walczył o interes rolników, ale zapowiedział, że w tej sprawie trzeba współpracować z Unią i NATO.

Wizytę relacjonują na żywo ogólnopolskie stacje telewizyjne. Na miejscu jest też nasza ekipa reporterska. Wkrótce podamy więcej informacji.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)