Multimedia

Tablica pamięci ofiar Katynia i tragedii smoleńskiej w Kaliszuśroda, 9 kwietnia 2014, W mediach, Radio Rodzina

W środę, 9 kwietnia 2014 roku w Kaliszu, w kościele Ojców Franciszkanów modlono się za Ofiary Katynia i tych, którzy zginęli 4 lata temu pod Smoleńskiem.

Mszy świętej o godzinie 16.00 przewodniczył delegat Biskupa Kaliskiego Ks. Prałat Jacek Plota. Zgromadzonych w świątyni powitał gwardian klasztoru Ojców Franciszkanów o. Marek Mioduszewski. Homilię wygłosił Ks. Kan. Sławomir Nowak, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Skalmierzycach.

Po Eucharystii wszyscy zgromadzili się przy pamiątkowej tablicy, która zawisła na frontowej ścianie kościoła franciszkańskiego. Tę część uroczystości poprowadził Poseł Jan Dziedziczak. Głos zabrali m.in.: Poseł do Sejmu RP Adam Rogacki, Poseł do Europarlamentu Ryszard Czarnecki (odczytał słowo Prezesa Jarosława Kaczyńskiego), Prezydent Kalisza Janusz Pęcherz. Po odsłonięciu tablicy poświęcenia dokonał Ks. Prałat Jacek Plota.

Niech Miłosierny Pan wszystkich, którzy zostali zamordowani na Wschodzie oraz tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem przygarnie do siebie na wieki w niebie. A naszej Ojczyźnie Polsce niech Bóg obficie błogosławi.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)