Multimedia

Spotkanie wiceministra Jana Dziedziczaka z polskimi misjonarzami i misjonarkamiwtorek, 21 czerwca 2016, www.msz.gov.pl

Sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak wziął udział w spotkaniu z polskimi misjonarzami i misjonarkami w ramach zjazdu, który dorocznie organizuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 osób sprawujących misje w 27 krajach Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej.

Wiceminister podziękował uczestnikom spotkania za niesienie pomocy najbardziej potrzebującym w najodleglejszych krajach świata, często w bardzo trudnych warunkach. Ich misja to nie tylko posługa duszpasterska, ale także pomoc charytatywna, zdrowotna, oświatowa i rozwojowa, w miejscach gdzie często nie docierają inne organizacje. Misjonarze, służąc w krajach, gdzie nie ma polskich przedstawicielstw dyplomatycznych, są ambasadorami Polski i jedynymi łącznikami Rzeczypospolitej z ich mieszkańcami. Wiceszef dyplomacji zaapelował do zebranych o rozsądne wyważenie misyjnego zaangażowania i osobistego bezpieczeństwa szczególnie w regionach zagrożonych konfliktami zbrojnymi. Możliwości działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych w oparciu o współpracę z miejscowymi władzami czy przedstawicielstwami dyplomatycznymi innych państw są bowiem ograniczone.

W trakcie spotkania poruszono ponadto tematy przyjazdów na Światowe Dni Młodzieży, a także możliwości wspierania lokalnych inicjatyw rozwojowych w ramach programów współpracy rozwojowej MSZ. Wiceminister Jan Dziedziczak podkreślił też, że Kościół jest wyjątkowym sojusznikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych w promocji Polski i popularyzowaniu jej dobrego imienia na świecie.

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)