Multimedia

Spotkanie wiceministra Jana Dziedziczaka z ambasadorem Kazachstanu Ałtajem Abibułłajewemczwartek, 21 lipca 2016, www.msz.gov.pl

Sekretarz Stanu w MSZ Jan Dziedziczak, przyjął ambasadora Kazachstanu Ałtaja Abibułłajewa. Przedmiotem spotkania były kwestie przygotowania wizyty prezydenta N. Nazarbajewa w Polsce i sprawy bilateralne.

Wiceminister Jan Dziedziczak podkreślił wolę rozwoju stosunków polsko-kazachstańskich i oczekiwanie na ożywienie kontaktów biznesowych związane z planowaną wizytą w Warszawie prezydenta Kazachstanu. Ambasador Abibułłajew uwypuklił wagę, którą Astana przykłada do relacji z Polską - postrzeganą jako ważny kraj Unii Europejskiej i lider regionu. Rozmówcy wskazali na duży potencjał współpracy Polski i Kazachstanu i zadeklarowali gotowość kontynuacji kontaktów na rzecz jego wykorzystania. Wiceminister Jan Dziedziczak poinformował o planowanej wizycie delegacji polskiej w Karagandzie, w związku z uczestnictwem w uroczystościach kanonizacji ks. J. Bukowińskiego - polskiego kapłana pełniącego posługę duszpasterską wśród deportowanych do Kazachstanu Polaków. Jego los, uznanie świętości, a także otwartość i pomoc, którą okazali mu Kazachowie w latach zsyłki stanowią symbol łączący Polskę i Kazachstan.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)