Multimedia

Rzecznik rządu: premier zaprasza cztery pielęgniarki na rozmowęwtorek, 26 czerwca 2007, Fakt

Jarosław Kaczyński zaprosił we wtorek na rozmowę o godzinie 15:40 cztery pielęgniarki protestujące w kancelarii premiera - poinformował dziennikarzy rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Spotkanie ma się odbyć w jednym z gabinetów kancelarii. Premier oczekuje, że po spotkaniu pielęgniarki opuszczą budynek.

„Mamy ósmy dzień protestu, sytuację patową, żadna ze stron nie chce ustąpić. (...) Trzeba przeciąć ten pat. Premier wyciąga rękę do pielęgniarek” - powiedział Dziedziczak.

Trzy z czterech pielęgniarek, które od minionego wtorku przebywają w kancelarii premiera podjęły w poniedziałek głodówkę. Przed kancelarią do tej formy protestu dołączyły kolejne trzy pielęgniarki.

„Premier chce spotkać się z tymi czterema paniami przy dobrej kawie, wysłuchać ich postulatów, porozmawiać o problemach służby zdrowia. Myślę, że będzie to dokładne spełnienie (ich) próśb” - powiedział.

Jedynym warunkiem spotkania - dodał Dziedziczak - jest to, że, zgodnie ze swoimi deklaracjami, po rozmowie pielęgniarki opuszczą Kancelarię.

Dziedziczak zadeklarował, że po spotkaniu z pielęgniarkami odbyłyby się spotkania ze wszystkimi grupami zawodowymi. Pytany, kiedy miałoby dojść do takich spotkań powiedział, że termin ich ustalenia „nie jest żadnym problemem”.

„Zależy nam na wyjściu z problemów służby zdrowia” - oświadczył rzecznik.

Rzeczniczka OZZPiP Ewa Obuchowska pytała Dziedziczaka, czy rozmowom może towarzyszyć mediator Henryka Krzywonos i lekarz, by potwierdzić, że do spotkania premiera z pielęgniarkami doszło. „Nie mamy pewności, że do tego spotkania dojdzie” - mówiła Obuchowska.

„Na spotkaniu pana premiera z tymi czterema paniami będzie fotograf, będzie też kamera. Także będzie można to spotkanie zobaczyć” - odpowiedział rzecznik rządu.


Administrator strony: Błażej Wojtyła

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)