Multimedia

Poseł PiS Jan Dziedziczak został we wtorek wybrany na przewodniczącego sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej.środa, 12 czerwca 2019, https://niezalezna.pl/

Jest nowy szef komisji ds. UE

Poseł PiS Jan Dziedziczak został we wtorek wybrany na przewodniczącego sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej. Zastąpił na tej funkcji Izabelę Kloc (PiS), która w maju zdobyła mandat europosłanki.

Dziedziczak, w przeszłości m.in. rzecznik rządu Jarosława Kaczyńskiego oraz wiceminister spraw zagranicznych, był jedynym kandydatem na stanowisko szefa komisji ds. UE. Jego kandydaturę zgłosił jeden z wiceszefów komisji Lech Kołakowski (PiS). Otrzymał 20 głosów (nikt nie głosował przeciw, sam Dziedziczak wstrzymał się od głosu).

Tuż po wyborze nowy przewodniczący zadeklarował, że będzie w komisji "primus inter pares". "Nie jestem więc szefem komisji, tylko osobą, która naszemu gremium będzie się starać służyć dobrą pomocą i dobrą pracą organizacyjną" - powiedział Dziedziczak.

Dodał, iż liczy na aktywność członków komisji ds. UE zarówno tutaj w kraju, jak i za granicą. "Liczę, że będziemy - jak nasza reprezentacja wczoraj - na zewnątrz szukali tego, co nas łączy i szukali możliwości reprezentowania najbardziej zgodnego stanowiska i wspólnie bronić naszych interesów" - dodał poseł PiS.

37-letni Jan Dziedziczak, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, w Sejmie zasiada trzecią kadencję. W latach 2015-2018 pełnił urząd sekretarza stanu w MSZ, gdzie odpowiadał za sprawy polonijne, konsularne, parlamentarne oraz dyplomację publiczną i kulturalną. Wcześniej, w latach 2006-2007, był rzecznikiem rządu Jarosława Kaczyńskiego.

W maju, podobnie jak Izabela Kloc, startował do Parlamentu Europejskiego (miał ostatnie miejsce na liście PiS w Wielkopolsce); mandatu jednak nie uzyskał.

Izabela Kloc jako "trójka" listy Prawa i Sprawiedliwości na Śląsku otrzymała 78,3 tysiące głosów.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)