Multimedia

Poseł Jan Dziedziczak oraz prezydent Lech Kaczyński poprowadzili lekcję patriotyzmuwtorek, 20 stycznia 2009

Poseł Jan Dziedziczak wspólnie z prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim poprowadził lekcję patriotyzmu w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugo Kołłątaja podczas pobytu w Krotoszynie. Wizyta w Krotoszynie wywołała wielkie zainteresowanie mieszkańców. - Warto być patriotą, gdyż przez to solidaryzujemy się z ludźmi tej samej narodowości. Poczucie wspólnoty poprzez tożsamą historię, tradycję, zwyczaje i obyczaje powoduje jednoczenie się narodu. Kraj jest dla nas wspólnym dobrem, niezwykłym domem, a nasi rodacy powinni być nam bliscy jak rodzina - powiedział poseł Jan Dziedziczak podczas lekcji w tłumnie wypełnionej auli. Prezydent Lech Kaczyński zaapelował do Polaków o aktywność, do której - jego zdaniem - "nie trzeba za bardzo namawiać mieszkańców gospodarnej Wielkopolski". "Ludzie są tutaj zaradni, zapobiegliwi (...). Mamy tutaj do czynienia z tą dobrą, najlepszą Polską" - podkreślił.

Prezydent Lech Kaczyński podczas spotkania z młodzieżą ogólniaka zapewnił, że będzie walczył o równe prawa do nauki dla młodzieży, bez względu na miejsce urodzenia i zamieszkania. - Tutaj potrzebny jest wysiłek państwa. To podstawowy obowiązek polityków, żeby młodzi ludzie mieli możliwość nauki.

Po zakończeniu lekcji politycy udali sie do Ostrowa Wielkopolskiego by wziąć udział w debacie na temat 90. rocznicy powstania Republiki Ostrowskiej. Dzięki telebimowi przed budynkiem ratusza dyskusji przyglądała się spora grupa mieszkańców.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)