Multimedia

Poseł Jan Dziedziczak oddał hołd ofiaromczwartek, 13 grudnia 2018, Elka.pl

To było zło w czystej postaci – tak o wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku mówił dziś Karol Pabisiak, przewodniczący leszczyńskiej Solidarności. Krótka uroczystość z okazji 37. rocznicy tego wydarzenia odbyła się pod pomnikiem Ludziom Solidarności na skwerze Anny Walentynowicz.

Rocznicowe spotkanie miało bardzo skromną oprawę. Jako pierwszy głos zabrał Karol Pabisiak, który nie przypominał historii związanej z wprowadzeniem stanu wojennego, lecz zaapelował do ludzi młodych, aby w różnych źródłach poszukali dziś informacji na ten temat.

- Proszę ich również o to, aby nie ulegali pewnym stwierdzeniom, które tam znajdą. Słowom uknutym na potrzebę chwili, na usprawiedliwienie, mówiące o mniejszym złu. Nie było mniejszego zła. Bo kiedy giną ludzie zastrzeleni, bo kiedy giną ludzie, gdyż nie można było dodzwonić się po karetkę, to jest to zło w czystej postaci - mówił Karol Pabisiak.

W uroczystościach wziął udział m.in. poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak. Jak podkreślał, zawsze na świecie opowiadał, że jest z kraju, który stworzył największy ruch wolnościowy w dziejach ludzkości.

- To jest powód do dumy. Dziś w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, reprezentując polski Sejm, chciałbym powiedzieć przede wszystkim dziękuję. Urodziłem się w 1981 roku i mam świadomość, że całe dorosłe życie spędziłem w wolnej Polsce dzięki pracy i poświęceniu tych, którzy kiedyś o to walczyli. Moje pokolenie i młodsze już z tego korzysta. Korzystamy z tego, że wielu z państwa tu obecnych, cierpiało, ryzykowało, wybierało mniej wygodne, trudne życie, po to, abyśmy dziś byli wolni, aby nasza ojczyzna była wolna - mówił Dziedziczak.

Po przemowach przybyłe delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem.

Uroczystość pod pomnikiem Ludziom Solidarności z okazji 37. rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)