Multimedia

Poseł Jan Dziedziczak na pielgrzymce robotników do Św. Józefa w Kaliszupiątek, 1 maja 2015, Kalisz.naszemiasto.pl

Pielgrzymka robotników do św. Józefa w Kaliszu

Po raz 23. odbyła się w piątek, 1 maja tradycyjna Pielgrzymka Robotników do św. Józefa w Kaliszu organizowana przez Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Wielkopolska Południowa.

Po raz pierwszy odbyła się procesja z relikwiami pierwszego stopnia błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, legendarnego kapelana Solidarności. Relikwia została wprowadzona do kaliskiej bazyliki św. Józefa podczas procesyjnego wejścia w asyście pocztów sztandarowych z całego kraju.

W tym roku pielgrzymka robotników odbyła się pod hasłem „Św. Józefie wspieraj robotników w ich twardym, codziennym bycie”. Nabożeństwu w kaliskiej bazylice przewodniczył biskup Edward Janiak.

- Etos Solidarności nigdy się nie starzeje. Jest to idea tak piękna i tak łącząca ludzi. Choć ludzie się zmieniają i czas wymazuje z pamięci wiele faktów, to jednak zwłaszcza my starsi pamiętamy i wiemy, jak bardzo jesteśmy wdzięczni tej "Solidarności", która przyniosła nam wolność - mówi ordynariusz diecezji kaliskiej.

Uczestnicy pielgrzymki tradycyjnie zawierzyli swój los świętemu Józefowi. Na zakończenie przeszli pod pomnik Jana Pawła II, gdzie odmówili modlitwę w intencji Ojczyzny i robotników. Nie zabrakło też tradycyjnego dzielenia się chlebem.

Pielgrzymce robotników do św. Józefa w Kaliszu towarzyszyła IX Pielgrzymka Pracodawców i Przedsiębiorców.


* tytuł artykułu pochodzi od administratora strony

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)