Multimedia

Poseł J. Dziedziczak na pikniku majowym w Lesznieniedziela, 3 maja 2015, Leszno24.pl

Piknik Patriotyczny, zorganizowany w ramach obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja, cieszył się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Leszna i regionu. Wszystko wskazuje na to, że pomysł jego organizacji był strzałem w dziesiątkę.

Przypomnijmy, że z propozycją organizacji takiego pikniku wystąpiło wojsko i Wojskowe Stowarzyszenie Sportowe GROT. Lokalny samorząd podchwycił temat i wspólnymi siłami udało się zorganizować imprezę obfitującą w szereg atrakcji, która przyciągnęła tłumy. Z pomocą przyszła piękna, słoneczna pogoda.

W alei wjazdowej przed Stadionem im. Alfreda Smoczyka można było obejrzeć okazały sprzęt wojskowy, m.in.: KTO ROSOMAK, Quad ARCTIC, PRWB, trenażer CZANTORIA oraz wyposażenie indywidualne żołnierza. Swoje działania zaprezentowała Żandarmeria Wojskowa. Niecodzienną atrakcją były dynamiczne i głośne pokazy przeciwlotników leszczyńskich, połączone ze strzelaniem amunicją ślepą, które przeprowadzono na terenie koszar.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy samochodów BMW przygotowane przez grupę Zachód BMW. W okolicach stadionu pojawiły się setki aut tej marki.

Również fani sportu znaleźli coś dla siebie. Na murawie stadionu doszło do meczu piłkarskiego pomiędzy reprezentacją leszczyńskiego samorządu a przedstawicielami służb mundurowych.

Nie mogło zabraknąć rozmaitych konkursów i zabaw dla najmłodszych oraz różnorakich występów artystycznych. Ponadto rozdano 500 porcji darmowej grochówki.

Pierwszy Piknik Patriotyczny należy uznać za udany!

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)