Multimedia

POLAK Z SERCEM” – POMOC RODAKOM NA KRESACH WSCHODNICHwtorek, 10 listopada 2020, https://www.radiomaryja.pl

Rozpoczyna się kolejna edycja akcji „Polak z sercem”. Celem przedsięwzięcia jest pomoc Rodakom na Wschodzie, mieszkającym na Białorusi, Ukrainie oraz na Litwie. Organizatorem akcji jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM).

Polacy mieszkający na Kresach Wschodnich każdego dnia muszą zmagać się z wieloma problemami, przede wszystkim materialnymi. Brakuje podstawowych środków do życia tj. żywność i środki chemiczne. Naprzeciw tym potrzebom wyszło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce.

„Wiemy, że osoby mieszkające na Kresach borykają się z różnymi problemami. Problemy te to kwestie związane z żywnością, czy też środkami chemicznymi. A to jest podstawa, by człowiek mógł funkcjonować, dlatego chcemy z taką pomocą wyjść” – wyjaśnia Patryk Czech, przewodniczący Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W związku z trwającą pandemią w tym roku wsparcie dla Polaków na Kresach Wschodnich udzielane będzie za pomocą specjalnej aplikacji: e-daromatu.

„Każdy, kto będzie chciał przekazać dary, może wejść na stronę, wybrać konkretne produkty i przelać pieniądze. A my, współpracując z Caritasem na Białorusi, czy we Lwowie na Ukrainie, przekażemy te środki. Oni już tam na miejscu zajmą się tym, aby konkretna pomoc dotarła do Polaków” – dodaje Patryk Czech.

Patronat honorowy nad akcją objęli: Jan Michał Dziedziczak, sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą; Maria Koc, senator RP; ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski; ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski; ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie oraz ks. bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)