Multimedia

Pół miliona złotych dla klubów sportowych- poinformował Jan Dziedziczakśroda, 12 czerwca 2019, http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci

Prawie 40 klubów i stowarzyszeń sportowych z południowej Wielkopolski otrzymało dofinansowanie z Programu „Klub” realizowanego przez Ministerstwie Sportu i Turystyki. W tym roku pieniądze z tego resortu trafią do 3732 małych i średnich klubów z całej Polski.

- Prawdą jest to, że projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, bowiem to właśnie w małych i średnich klubach młodzież rozpoczyna swoją przygodę ze sportem. Należy wspomnieć, że dofinansowanie obejmuje zakup sprzętu sportowego, organizację obozów oraz wynagrodzenia trenerów – poinformował poseł Jan Dziedziczak, który zabiegał o przyznanie dotacji dla klubów z południowej Wielkopolski.

Dofinansowanie daje szansę na rozwój młodzieży poprzez systematyczne treningi w dogodnych warunkach, jak również uatrakcyjni prowadzone zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Pieniądze dostały m.in. kluby i stowarzyszenia z Pleszewa, Krotoszyna, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Czermina, Jarocina, Kępna, Piotrowa i Zbierska. - Mam wielką satysfakcję, że w naszym regionie dofinansowanie dostało aż tyle organizacji sportowych, które otrzymały od 10 000 zł dla klubów jednosekcyjnych do 15 000 zł dla klubów wielosekcyjnych - podsumowuje poseł Jan Dziedziczak.

RED za: Biuro Poselskie Jana Dziedziczaka, fot. pixabay.com

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)