Multimedia

PiS: wszyscy tracą, my zyskujemywtorek, 27 maja 2014, Elka.fm

Minimalna przegrana w eurowyborach nie popsuła humorów politykom Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu. -Wybory pokazały, że my zyskaliśmy, podczas gdy inne partie straciły – mówił w Lesznie poseł Jan Dziedziczak. PiS liczy, że w wyborach samorządowych w Lesznie zyska aż osiem mandatów

Wprawdzie po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów okazało się, że zwycięzcą jest Platforma Obywatelska, ale to nie popsuło humorów działaczom PiS. -I PO, i my mamy w Europarlamencie po 19 mandatów, ale stan posiadania PO zmalał o sześć, a nam wzrósł o cztery mandaty - wylicza poseł Dziedziczak. Zmniejszyła się też brukselska reprezentacja SLD - z siedmiu do pięciu mandatów. Dziedziczak zapewnił, że pojawienie się Nowej Prawicy na euroscenie nie jest dla niego szczególnym zaskoczeniem - już w 2004 roku podobną niespodzianką był znakomity wynik Ligi Polskich Rodzin, która wtedy zajęła drugie miejsce, a wkrótce potem właściwie zniknęła ze sceny politycznej.

Jeśli chodzi o wyniki wyborów w Wielkopolsce, a zwłaszcza w naszym regionie politycy PiS nie kryją zadowolenia. -Nasz kandydat Ryszard Czarnecki miał najlepszy wynik indywidualny - przypomniał Jan Dziedziczak - na południu Wielkopolski PiS zwyciężył w pięciu powiatach, w tym w powiecie gostyńskim. Tam przewaga na Platformą wyniosła aż siedem procent. Poseł chwalił też bardzo dobry wynik leszczyńskiego kandydata Marka Sowy, który znacznie wzmocnił wynik lideta listy.

Dokładną analizę wyników przedstawił szef struktur partii w Lesznie Sławomir Szczot. -W powiecie leszczyńskim przegraliśmy z PO zaledwie jednym procentem, a w rawickim dwoma - mówił - w Lesznie mamy trzecie miejsce, ale nasza strata do SLD wyniosła dwie setne procenta. Szczot nie przedstawił wprawdzie wyników z kościańskiego, gdzie PO wygrała ponad czterema procentami, za to wyliczył, jak zmieniło się poparcie dla partii od czasu poprzednich eurowyborów. W Wielkopolsce Platforma straciła 12 procent, SLD straciło 2, a poparcie dla PiS wzrosło o ponad 5 proc.; w samym Lesznie PO straciła 5 proc., SLD aż 12 proc., a my zyskaliśmy prawie 4,5 procenta.Wszyscy tracą, a my zyskujemy - konkludował Szczot - daje nam to dobre prognozy na wybory samorządowe. Zdaniem lidera PiS jego partia w Lesznie jesienią może zdobyć aż osiem mandatów, czyli dwukrotnie zwiększyć obecny stan posiadania.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)