Multimedia

PiS rozdawało flagiponiedziałek, 4 maja 2015, iKrotoszyn.pl

Z okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który przypada 2 maja, działacze krotoszyńskiego Prawa i Sprawiedliwości postanowili przybliżyć mieszkańcom Krotoszyna ideę tego święta, rozdając przechodniom biało-czerwone chorągiewki i flagi, a dzieciom balony w narodowych barwach.

- Chcemy w ten sposób rozpropagować barwy narodowe. Jest to jedna z najciekawszych i najmilszych form, by przypomnieć rodakom, że żyjemy w ojczyźnie, która ma swoje barwy. Za te barwy wiele razy przelewano krew. Trzeba o nie dbać i je szanować - mówi asystent posła Jana Dziedziczaka, Łukasz Starczewski.
Mieszkańcy Krotoszyna bardzo pozytywnie odnieśli się do tej inicjatywy i chętnie przyjmowali flagi, a dzieci chorągiewki i balony. - Fakt, że ludzie sami podchodzili prosząc o flagę napawa dumą, że Polacy coraz chętniej i odważniej chcą wyrażać swoja polskość i utożsamiać się z nią – kontynuuje Ł. Starczewski. - Podczas wielu rozmów rozdawaliśmy również ulotki kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy, wskazując że jest on prawdziwym patriotą, człowiekiem, który kocha swoją Ojczyznę. Towarzyszył nam pan poseł Jan Dziedziczak, który specjalnie przyjechał do Krotoszyna, aby nas wspierać. Całą akcję uważamy za bardzo udaną – dodaje.

Komitet Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Krotoszynie chce wpisać tę inicjatywę na stałe do kalendarza swoich działań.

Galeria

57810
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)