Multimedia

PiS rozdał pieniądze na inwestycje w powiecie ostrowskimśroda, 31 marca 2021, https://www.ostrow24.tv/news/146051-pis-rozdal-pieniadze-na-inwestycje-w-powiecie-ostrowskim.html

– Prawie 8 milionów złotych otrzyma powiat ostrowski z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – poinformował Jan Dziedziczak, minister w KPRM. – Środki te przeznaczone są na dotacje dla gmin, powiatów i miast. W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju.

Dzięki tym funduszom będziemy mogli wybudować letnią scenę w Parku Natury w Odolanowie oraz w tej samej gminie w miejscowości Uciechowo boisko wielofunkcyjne – informuje Jan Dziedziczak. – Z kolei na terenie gminy Raszków powstaną 4 przedszkolne boiska sportowe.

Zadania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w powiecie ostrowskim:

• Inwestycja obejmuje budowę letniej sceny wraz z zapleczem socjalnym w Parku Natury w Odolanowie (pow. zabudowy: 260,81 m2, kubatura: zamknięta 380,70 m3, otwarta /scena i taras 980,418 m3), budowę ścieżek pieszo – jezdnych obsługujących projektowany obiekt (pow. 341,39 m2), budowę tarasu nad istniejącym zbiornikiem wodnym (pow. 58,97 m2) oraz wyposażenie budynku w instalacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obiektu, w celu organizacji przedstawień, koncertów oraz imprez plenerowych.

• Budowa przedszkola z oddziałem żłobkowym w Wysocku Małym. Inwestycja obejmować będzie budowę: -przedszkola dwuoddziałowego, w tym 2 sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym, szatniowym, kuchnią, jadalnią, pomieszczeniami towarzyszącymi i gabinetem medycznym; -żłobka dwuoddziałowego, w tym 2 sal dydaktycznych ze strefami leżakowania, zapleczem sanitarnym, szatniowym, aneksem kuchennym i pomieszczeniami towarzyszącymi; -łącznika, placu zabaw oraz zagospodarowania terenu i wyposażenie obiektu.

• Budowa na terenie gminy Raszków 4 przyszkolnych boisk sportowych o nawierzchni z trawy syntetycznej – w miejscowościach: Janków Zaleśny, Jaskółki, Ligota oraz Grudzielec. Zakres prac przewidzianych do realizacji na poszczególnych boiskach: 1. mechaniczne wykonanie koryta oraz warstw rozsączających i podbudowy, dostawa i montaż trawy syntetycznej oraz bramek, 2. wykonanie ogrodzenia wraz z piłkochwytami, 3. wykonanie energooszczędnego oświetlenia płyty boiska, 4. zakup i montaż infrastruktury towarzyszącej oraz wyposażenia obiektu.

• Inwestycja obejmuje budowę ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego o wym. 22x44m o nawierzchni syntetycznej przy budynku Szkoły Podstawowej w Uciechowie (gm. Odolanów) wraz z małą architekturą w postaci tablicy informacyjnej, koszy na śmieci, a także utwardzeniem z kostki betonowej, ogrodzeniem terenu, niezbędnym wyposażeniem boisk (bramki, kosze, słupki) oraz 10 urządzeniami siłowni zewnętrznej. W obrębie boiska przewidziano pola gry w piłkę ręczną, tenisa, siatkówkę, koszykówkę (niewymiarowe).

• Przedmiotem inwestycji jest kompleksowa modernizacja energetyczna budynku użyteczności publicznej – Bursy Szkolnej w Ostrowie Wlkp. (ul. Tomczeka 34) wraz z systemem wentylacyjnym. Planowanymi efektami rzeczowymi uzyskanymi w wyniku realizacji inwestycji, będą: liczba zmodernizowanych energetycznie budynków (1 szt.) oraz powierzchnia użytkowa budynków poddanych termomodernizacji (3 709,14 m2).

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)