Multimedia

PiS ogłosił liderów list wyborczych. Dziedziczak "jedynką"sobota, 13 lipca 2019, www.elka.pl

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało liderów list do jesiennych wyborów parlamentarnych. W okręgu kalisko - leszczyńskim "jedynką" będzie Jan Dziedziczak, poseł trzech kadencji, przewodniczący sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej.
Jan Dziedziczak po raz pierwszy uzyskał mandat posła w 2007 roku właśnie z naszego okręgu wyborczego. Jego pracę wyborcy docenili także w kolejnych wyborach parlamentarnych - w 2011 oraz cztery lata później. W 2015 roku startował z drugiego miejsca na liście, wtedy "jedynkę" otrzymała Joanna Lichocka.
Dziedziczak po wyborach w 2015 roku został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, odpowiedzialnego za sprawy polonijne, konsularne, parlamentarne oraz dyplomację publiczną i kulturalną. W kwietniu 2018 roku został odwołany z tej funkcji. - Miałem do wyboru albo wysokie stanowisko w dyplomacji, albo pracę w okręgu wyborczym, wybrałem to drugie - tak komentował wtedy swoje odwołanie.
W tym roku Dziedziczak bez powodzenia startował już w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
W sobotę, na kilka miesięcy przed wyborami, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Jaczyński ogłosił liderów list w poszczególnych okręgach. W kalisko - leszczyńskim na pierwszym miejscu bedzie widniało nazwisko Jana Dziedziczaka.
Listę PiS w Zielonej Górze otwierać bedzie wschowianin, poseł Marek Ast. A obecna posłanka naszego regionu Joanna Lichocka będzie "jedynką w Sieradzu.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)