Multimedia

Opłatek Akowcówsobota, 9 stycznia 2016, Elka.pl

Na tradycyjnym opłatku spotkali się członkowie i sympatycy leszczyńskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W tym roku spotkanie odbyło się po raz pierwszy w domu zakonnym Towarzystwa Chrystusowego w Mórkowie koło Lipna.

Akowskie spotkania opłatkowe w minionych latach odbywały się na podgostyńskiej Świętej Górze. W tym roku zapadła decyzja o zmianie miejsca na dom księży chrystusowców w Mórkowie, gdzie mieści się nowicjat zgromadzenia. -To piękne miejsce, dziękujemy za gościnę - mówił prezes leszczyńskiego oddziału związku Marian Sobkowiak.

Spotkanie rozpoczęła msza w klasztornej kaplicy, po czym w refektarzu, czyli jadalni wszyscy podzielili się opłatkiem. Leszczyński oddział ŚZŻAK liczy osiemnaście osób, wśród nich jest ośmioro kombatantów Armii Krajowej, reszta to członkowie rodzin. W samym opłatku udział wzięło troje weteranów AK.

-Dzięki państwu możemy się tu dziś spotkać i rozmawiać po polsku, dziękuję za to w imieniu polskiego rządu - powiedział do nich Jan Dziedziczak, wiceminister spraw zagranicznych i poseł ziemi leszczyńskiej. Jako że w MSZ odpowiada on między innymi za sprawy Polonii podkreślił też specyfikę miejsca spotkania - zgromadzenie Chrystusowców zajmuje się bowiem duszpasterstwem Polaków za granicą.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)