Multimedia

Obraz Jasnogórski w diecezji kaliskiejsobota, 11 września 2010

Tysiące wiernych diecezji kaliskiej a wraz z nimi poseł Jan Dziedziczak powitało w Kaliszu kopię jasnogórskiej ikony. W uroczystościach przed bazyliką św. Józefa wzięło udział ponad 20 biskupów z całego kraju.

Uroczyste nabożeństwo poprowadził Prymas Polski metropolita gnieźnieński arcybiskup Józef Kowalczyk. Podczas mszy odczytano także telegram od papieża Benedykta XVI.


Homilię wygłosił metropolita szczeciński arcybiskup Andrzej Dzięga. "Na progu tego czasu prosimy Matko, pomóż nam odnowić to wszystko, co odnowy wymaga, pomóż nam odnowić wiarę, a gdy się wiara w nas odnowi, to i nadzieja na nowo ożyje i miłość się na nowo rozpali, i życie się odmieni. ...Daj nam siłę wewnętrzną, abyśmy tę wiarę umieli pokazać i o niej zaświadczyć" - modlił się wraz z wiernymi abp Dzięga.

Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej będzie gościć w diecezji kaliskiej prawie czternaście miesięcy. W tym czasie odwiedzi wszystkie parafie, Seminarium Duchowne i większe wspólnoty zakonne. To drugie nawiedzenie kopii cudownego obrazu w kaliskiem.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)