Multimedia

Nie spodziewał tak bogatego zajączka... Rządowe pieniądze spadły mu jak z niebaczwartek, 1 kwietnia 2021, https://gostyn24.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/631_borek-wielkopolski/51349_nie-spodziewal-tak-bogatego-zajaczka-rzadowe-pieniadze-spadly-mu-jak-z-nieba-.html

W pierwszym rozdaniu się nie załapali, w drugim już tak, dlatego mają powody do radości. Gmina Borek Wlkp. otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę przedszkola. Dla samorządu to ogromne wsparcie, które pozwoli na realizację kolejnych planów i to już w przyszłym roku.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje "bliskie ludziom". Środki przekazane w ten sposób można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne działania. O podziale kolejnych dotacji poinformował minister Jan Dziedziczak w specjalnym komunikacie.

W powiecie gostyńskim dofinansowanie w wysokości 600 tys. złotych na rozbudowę przedszkola otrzyma gmina Borek Wlkp. Burmistrz Marek Rożek przyznaje, że nie spodziewał się tak bogatego zajączka - jest zaskoczony, ale też bardzo zadowolony. - W pierwszym rozdaniu nie znaleźliśmy się na liście. Złożyliśmy wniosek ponownie i dostaniemy 600 tys. złotych co z pewnością ułatwi nam tegoroczną rozbudowę przedszkola w Karolewie. Co prawda mieliśmy już zabezpieczone fundusze na to zadanie, ale w planach mamy dalszą rozbudowę, więc fundusze jak najbardziej są potrzebne - mówi burmistrz marek Rożek. - Dofinansowanie w wysokości 600 tys. złotych na pewno przeznaczymy na dobudowanie dwóch sali wraz z sanitariatami, gabinetem logopedy oraz korytarzem, a jeśli radni zgodzą się to zaoszczędzone pieniądze wpiszemy na dalszą rozbudowę placówki w roku kolejnym o 3 sale - wyjaśnia włodarz gminy Borek Wlkp.

Burmistrz Marek Rożek przyznaje, że ma też plan na wnioski do RFIL na kolejne lata. - Na pewno złożymy wniosek na zakup nowego samochodu dla OSP Borek Wlkp., która jest w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego oraz przebudowę ul. Powstańców Wlkp. w Borku Wlkp. - wylicza włodarz gminy Borek Wlkp.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)