Multimedia

Miliony euro na rozwój lotniskniedziela, 3 września 2006, Galeria

O perspektywach rozwoju polskiego transportu lotniczego mówił premier Jarosław Kaczyński podczas wizyty w porcie lotniczym Kraków-Balice. Polskie lotniska będą w najbliższych latach mogły finansować swoje inwestycje ze środków Unii Europejskiej. Około 350 mln euro pozwoli, do 2010 roku, na ich zmodernizowanie i zakończenie procesu realizacji zasad układu z Schengen. Obecnie wzrost przelotów pasażerskich w Polsce jest obok Chin największy na świecie.

„Rząd, któremu mam zaszczyt przewodniczyć jest pierwszym, który podjął wysiłek zmierzający do tego, by polskie lotniska miały szansę na rozbudowę” - powiedział premier. Polska ma osiem lotnisk, które znalazły się w sieci europejskiej - są to porty w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie, Szczecinie i Krakowie. Po 2010 roku razem z portami w Łodzi i Bydgoszczy będzie ich dziesięć. „Te porty to wielka szansa dla rozwoju polskiej turystyki” - powiedział szef rządu. Według premiera rozwój transportu lotniczego to zjawisko, które czyni Unię Europejską bardziej spójną, zwiększa ludzką wolność. „Dzięki temu ludzie są bliżej siebie a Europa bliżej ludzi” - oświadczył szef rządu.

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że Kraków zajmuje dziś wysoką pozycję na europejskiej mapie ważnych miejsc turystycznych. Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach jest dziś drugim portem lotniczym w Polsce a ilość odprawianych pasażerów liczy się tu w milionach.


Administrator strony: Błażej Wojtyła

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)