Multimedia

MIEJSKO- GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA W ORLIniedziela, 3 maja 2015, Kozminwlkp.pl

2 maja 2015 roku na terenie przy Grzybku w Orli odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka, w której udział wzięły wszystkie jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta i gminy Koźmin Wielkopolski. Wśród przybyłych gościł był jedyny parlamentarzysta poseł Jan Dziedziczak.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką uczestników i pocztów sztandarowych. Dowódca uroczystości dh Zenobiusz Bałoniak złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości burmistrzowi Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Maciejowi Bratborskiemu, po czym nastąpiło podniesienie flagi państwowej. Uroczystość rozpoczął z-ca prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krotoszynie dh Jacek Wybierała. W swoim krótkim przemówieniu przedstawił obecną sytuację Ochotniczych Straży Pożarnych i Strażaka Ochotnika. Strażaka, który jest dobrze przygotowany i w pełni zabezpieczony do rozwiązywania lokalnych potrzeb ratowniczych. Po tym nastąpiła najbardziej oczekiwana cześć obchodów święta Św. Floriana, mianowicie wręczanie odznaczeń. Odznaczenia wręczał dh Jacek Wybierała w asyście Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Macieja Bratborskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Koźminie Wielkopolskim Justyna Zaradniaka.

Następnie głos zabrali biorący udział w obchodach Poseł na Sejm RP Jan Dziedziczak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Maciej Bratborski, którzy skierowali do strażaków słowa uznania za bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym, za poświęcenie czasu, ofiarność i profesjonalizm podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Ostatnią częścią obchodów było przekazanie sztandaru Oddziału Miejsko- Gminnego ZOSP RP. Do przyszłorocznego Dnia Strażaka ww sztandar będzie brał udział w wszystkich ważnych dla naszej społeczności uroczystościach, w asyście strażaków OSP Staniew.

Po zakończeniu uroczystości, w intencji braci strażackiej polową mszę św. odprawił ksiądz Andrzej Suchecki.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)