Multimedia

Listy PiS i KO na wybory parlamentarne niedługo będą gotowe. J.Dziedziczak w audycji Puls Trójki.wtorek, 30 lipca 2019, https://www.polskieradio.pl

Listy PiS i KO na wybory parlamentarne niedługo będą gotowe

Już wkrótce poznamy obsadę list Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej. O starciu szefów partii w Warszawie oraz o pracach nad tworzeniem list wyborczych rozmawiali w Trójce posłowie Jan Dziedziczak (PiS) i Adam Szłapka (Nowoczesna – Koalicja Obywatelska).

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości omawia kształt list partii na jesienne wybory parlamentarne. W posiedzeniu biorą udział najważniejsi politycy PiS z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wchodząc do siedziby partii deklarowali, że chcą, aby dziś układanie list się zakończyło.
– Trwają prace Komitetu Politycznego. Komitet Polityczny akceptuje już całe listy – mówił w Trójce Jan Dziedziczak (PiS). Dodał, że kierownictwo je oceni i już wkrótce będą gotowe. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i w jaki sposób będą podawane do wiadomości publicznej. Jak dodał, prawdopodobnie będą ujawniane sukcesywnie.
Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".
Z kolei wieczorem na konferencji Koalicji Obywatelskiej informowano o pracach nad listami tej formacji. Wcześniej jednak już było wiadomo, że "jedynką" w Warszawie ma być Grzegorz Schetyna, zmierzyć się ma w stolicy z Jarosławem Kaczyńskim.
– Grzegorz Schetyna jest liderem Koalicji Obywatelskiej, był wcześniej liderem Koalicji Europejskiej, która uzyskała 38 proc. głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Myślę, że tak to powinno być – mówił Adam Szłapka (Nowoczesna – Koalicja Obywatelska).
Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji na Trójka Polskie Radio.

Prowadzi: Mariusz Krzemiński
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)