Multimedia

Leszno. Stypendia Student Plus od teraz także w powiecie. Można dostać siedem tysięcy rocznieponiedziałek, 12 października 2020, www.lesznonaszemiasto.pl

700 złotych miesięcznie przez cały rok akademicki mają szansę dostać studenci, którzy złożą wniosek o nowe stypendium powiatowe Student Plus. Wzorem Leszna także powiat wprowadza program, który od kilku lat sprawdza się w Lesznie. Jakie wymogi trzeba spełnić, by dostać wsparcie?Program Student Plus miasto Leszno prowadzi od trzech lat. Wspiera stypendystów kwotą tysiąca złotych miesięcznie. Teraz taki sam program ruszy w powiecie leszczyńskim.

700 złotych w ramach Student Plus w powiecie leszczyńskim

Program o zasięgu powiatowym wprowadzili radni z opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Leszczyńskiego.

Mimo początkowych oporów części rady jako opozycja spełniliśmy swoje wyborcze zapowiedzi i finalnie wszyscy radni zagłosowali ,,za’’ – mówi Karol Neumann, radny powiatowy PiS i szef klubu radnychJaka średnia dla Student Plus w powiecie?
W ramach uruchamianego właśnie programu o pomoc finansową ubiegać mogą się studenci ostatniego roku studiów pierwszego i drugiego stopnia. Mają dostać po 700 złotych miesięcznie przez 10 miesięcy. Warunek to średnia ocen z przedmiotów w poprzednim roku wynosząca minimum 4,0.

Mamy świadomość, że to pomoc niższa niż ta oferowana przez miasto, ale powiat ma ograniczone możliwości finansowe - przekonuje Neumann.

Ile osób może liczyć na wsparcie w pierwszym roku obowiązywania programu? Tutaj przewodniczący klubu PiS w Radzie Powiatu Leszczyńskiego nie potrafił udzielić wiążącej odpowiedzi. - Będziemy czekać na wnioski studentów i zobaczymy – wyjaśnił.

Student Plus w powiecie leszczyńskim pod pewnym warunkiem
Warunkiem przyznania stypendium będzie zatrudnienie po studiach w firmach powiatu leszczyńskiego, albo takich zakładach pracy, które świadczą usługi na rzecz mieszkańców powiatu – na przykład w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. - To tak naprawdę magnes zatrzymujący absolwentów właśnie w Lesznie i powiecie. Większość z nich po studiach pozostaje teraz w ośrodkach akademickich takich jak Poznań, Wrocław, Kraków, czy Warszawa. Leszno potrzebuje przyszłych elit – przekonuje poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jan Dziedziczak.

Kiedy ruszy Student Plus w powiecie leszczyńskim?
Program ma ruszyć jeszcze w październiku 2020 roku. Pierwsze wypłaty mogą być realizowane od listopada z wyrównaniem za październik.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)