Multimedia

Leszno: Agent Tomek spotkał się z mieszkańcami w WSH. Mówił o aferach i krytykował premierasobota, 6 kwietnia 2013, W mediach, Leszno.naszemiasto.pl

Sprawa ,,układu leszczyńskiego” nie zostanie zamieciona pod dywan - zapowiedział podczas swojej wizyty w Lesznie poseł PiS Tomasz Kaczmarek.

Kaczmarek znany jest jako Agent Tomek z kilku głośnych spraw, które prowadził przed objęciem poselskiego mandatu, kiedy pracował jeszcze w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Mówił o nich podczas spotkania, które odbyło się w piątek (5 kwietnia) w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie.

- To sprawa byłej posłanki PO Beaty Sawickiej, która niezgodnie z prawem kupiła działkę na Helu. Także sprawa celebrytki Weroniki Marczuk oraz śledztwo w sprawie zakupu domu w Kazimierzu Dolnym przez byłą parę prezydencką, państwa Kwaśniewskich - wymieniał Kaczmarek. - Cieszę się, że po wielu latach śledztw organy ścigania nie dały się zwieść. Nie dały się zwieść łzom przestępcy wtedy, gdy na przykład pani Sawicka wylewała je podczas składania swoich wyjaśnień. Została skazana - dodał agent Tomek.

Kaczmarek krytycznie odniósł się także do rządów Platformy Obywatelskiej, a i samego Donalda Tuska. Przekonywał, że służby bezpieczeństwa, służby wywiadowcze, czy operacyjne nie funkcjonują prawidłowo. Jak twierdził, nikt nie wyznacza im kierunku działań, przez co istnieją właściwie dla samego istnienia, a nie służą do realizowania określonych zadań.

- Już podczas kampanii wyborczej nie ukrywałem, że nie jestem specjalistą od ekonomii, czy gospodarki. Jestem specjalistą od bezpieczeństwa i zwalczania przestępczości zorganizowanej, tym też zajmuję się w sejmie w imieniu moich wyborców i wszystkich Państwa - mówił Kaczmarek. - Zauważam, że pod rządami Donalda Tuska służby się rozpadają, potrzebna jest ich gruntowna restrukturyzacja.
O ich destrukcji świadczy szereg afer, o których co chwilę słyszymy.

Odniósł się też do katastrofy smoleńskiej, po której w jego ocenie nie zrobiono nic, zbagatelizowano wiele niepokojących faktów, co także może obrazować bezsilność służb. Kaczmarek mówił jeszcze o sytuacji LOT-u, a także o sprawie Amber Gold. Tę ostatnią wskazał jako swoisty przykład do oceny tego, jak wyglądają rządy premiera. Polecił, by na podstawie jej rozwiązania wyciągać wnioski.

- To jedna z nielicznych spośród wielu afer za rządów Donalda Tuska, która nie uderza w skarb państwa, ale bezpośrednio w kieszenie obywateli. Premier znał treść notatki mówiącej o nieprawidłowościach i choć miał taką możliwość, nie zniósł z niej klauzuli ,,zastrzeżone" i nie poinformował o niebezpieczeństwie opinii publicznej. Poinformował swoją rodzinę, a nie ludzi, którzy tracili oszczędności, często były to oszczędności całego życia - zarzucał Kaczmarek.

Agent Tomek odniósł się na końcu do sprawy lokalnych powiązań polityczno - biznesowych, którą po zbadaniu umorzyła Prokuratura Rejonowa w Pile. Śledczy zaczęli ją badać dopiero po tym, jak doniesienie o możliwości popełnienia przestępstw złożył poseł PiS Jan Dziedziczak.

– Ta sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan - zapowiedział Kaczmarek. - Dokumentem wyjściowym będzie tu postanowienie o umorzeniu śledztwa. Zbadamy je wspólnie z prawnikami. Jeśli doszło do zaniechań, to trzeba będzie to wykazać i wskazać nieprawidłowości występujące w postępowaniu. Takie się pojawiają. Choćby to, że nie przesłuchano posła Dziedziczaka, który zawiadomienie składał. Po analizach koniecznym będzie złożenie ponownego zawiadomienia w prokuraturze generalnej. Powinna ona zlecić tę sprawę jednostce całkowicie niezależnej. Serce się kraje, kiedy Polska jest rozkradana - zakończył Kaczmarek.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)