Multimedia

Krotoszyn, Bożacin, Koźmin i Obra Stara znalazły się w rządowym Programie Przystankowym - #200 przystankówpiątek, 22 maja 2020, Krotoszyn.naszemiasto.pl

Radlin, Golina, Obra Stara, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn i Bożacin - te miejscowości położone na terenie powiatów jarocińskiego i krotoszyńskiego znalazły się w rządowym Programie Przystankowym - #200 przystanków, który ma na celu ulepszenie infrastruktury kolejowej w kraju.

Jak informuje poseł Jan Dziedziczak, budowa przystanków będzie uzależniona od deklaracji organizatora przewozów, że na danym przystanku będzie zatrzymywał się pociąg. Decyzja o realizacji konkretnych zadań będzie też uzależniona od oceny przepustowości danej linii.

Wszystkie lokalizacje wykazane w programie zostały zatwierdzone przez PKP PLK jako możliwe do realizacji, a realizatorem będzie PKP PLK SA. Jak się okazuje, łącznie około 10 mln Polaków ma problemy ze skorzystaniem z transportu kolejowego na terenie swojej gminy.
- Problem wykluczenia komunikacyjnego wynika m.in. z celowych działań w okresie „transformacji” polegających na ograniczaniu popytu na transport kolejowy poprzez pogarszanie dostępności stacji i przystanków kolejowych (zamykanie kas, poczekalń, likwidacja torów). - wyjaśnia poseł Dziedziczak.
Czas trwania programu to lata 2020 – 2025. Zakłada on budowę, odbudowę lub modernizację 200 przystanków w całej Polsce. W ramach programu zaplanowano 200 małych zadań inwestycyjnych (od 1 mln do 10 mln zł), które umożliwią niedużym polskim firmom budowlanym start w postępowaniach przetargowych.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)