Multimedia

Kalisz otrzyma 6 milionów złotych na przedłużenie Szlaku Bursztynowegośroda, 31 marca 2021, https://kalisz.naszemiasto.pl/kalisz-otrzyma-6-milionow-zlotych-na-przedluzenie-szlaku/ar/c1-8209699

Kalisz otrzymał pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Za 6 milionów złotych Miasto przedłuży Szlak Bursztynowy. Rządowe wsparcie otrzymał również powiat kaliski.- Prawie 7 milionów złotych otrzymają gminy powiatu kaliskiego oraz Miasto Kalisz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - poinformował Jan Dziedziczak, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Środki te przeznaczone są na inwestycje bliskie ludziom z gmin, powiatów i miast w całej Polsce. W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to tarcza dla samorządów.

Dzięki tym funduszom Miasto Kalisz będzie mogło przedłużyć Szlak Bursztynowy.

- Pieniądze te wykorzystamy na budowę fragmentu nowej drogi pomiędzy ulicami Warszawską a Żwirki i Wigury. Prace nad przedłużeniem Szlaku Bursztynowego rozpoczniemy jeszcze w tym roku - informuje Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.Rządowa dotacja pozwoli na przebudowę dróg gminnych w miejscowości Szczytniki, Popów, Radliczyce.

- Z kolei gmina Blizanów z pozyskanych środków będzie przeprowadzić przebudowę dróg w miejscowości Piotrów - Zagorzyn oraz Szadek oraz zmodernizuje i rozbuduje Stację Uzdatniania Wody w Jastrzębnikach - informuje Jan Dziedziczak.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)