Multimedia

JAROSŁAW KACZYŃSKI W KROTOSZYNIEsobota, 28 września 2013, W mediach, rc.fm

„Klucz leży w zmianie tych, którzy rządzą” – mówił na sobotnim spotkaniu z wyborcami w Krotoszynie Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia wskazywał sposoby na „lepszą Polskę”.

„Polska może być inna, można stworzyć kraj, który będzie się rozwijał. Co trzeba zmienić? Czy są jakieś rezerwy, z których my nie korzystamy? Można zmienić bardzo wiele, można Polską zupełnie inaczej, niż to jest w tej chwili, rządzić. Trzeba prowadzić inną politykę. Trzeba takiej władzy, która nie będzie uwikłana, bez nacisków. Władzy, która na nasz naród spojrzy niejako z zewnątrz, na jego interesy i podejmie próbę ich realizacji. Chociażby kwestia bardzo niedobrych perspektyw demograficznych.

Co jest potrzebne żeby w Polsce rodziły się dzieci” – polityka prorodzinna, praca, mieszkania, a także wspieranie tradycyjnych wartości, a nie ich podważanie. Trzeba chronić to, co jest podstawą polskiej tradycji.”

Kaczyński mówił także o barierach, które stawia się małym i średnim przedsiębiorstwom w Polsce.

„Można usprawnić polski system fiskalny, który jednych niszczy, a inni nie płacą podatków w ogóle. Małe przedsiębiorstwa muszą płacić ogromne podatki, są przez obecny system fiskalny niszczone, a duże firmy, zwłaszcza te zewnętrzne, nie płacą w ogóle. Można tutaj osiągnąć bardzo wiele, ale tylko pod jednym warunkiem, jeśli władza będzie niezależna, nie będzie zakładała, że istotna jest relacja z mocnymi klubami nacisku i z podmiotami zewnętrznymi, a relacja ze społeczeństwem – no cóż – to jest propaganda.”

Według Jarosława Kaczyńskiego obecna władza jest niedołężna i akceptująca korupcję. "Korupcja się rozwija i marnuje szanse na pieniądze unijne. Jeżeli w Polsce autostrady kosztują tyle samo co w Niemczech, przy takiej różnicy kosztów pracy i innych kosztów, to co to oznacza? Gdzie są te pieniądze?

Wyjdziemy z tego dołka, ale trzeba wiedzieć jaką drogą. Droga jest jedna – to jest poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości” – podkreślił Kaczyński.

Prezes PiS po swoim wystąpieniu odpowiadał na pytania wyborców. Te wcześniej zostały zapisane na kartkach i odczytane na forum przez posła Adama Rogackiego. Uczestnicy spotkania pytali m.in. o wiek emerytalny. Kaczyński zapewnił, że jak tylko jego partia dojdzie do władzy, to jednym z pierwszych tematów będzie właśnie zmiana obecnego progu emerytalnego.

Prezes PiS opowiada się także za referendum w sprawie OFE. Konieczne, wg Jarosława Kaczyńskiego jest ograniczenie wyzyskiwania pracowników. „W Polsce płace w stosunku do PKB są zaniżone” – mówił Kaczyński. Zapytany o sądy i prokuratury odpowiedział, że polski wymiar sprawiedliwości to jeden z najważniejszych problemów. Wg Kaczyńskiego jest on związany z władzą. „Sądy powinny być przywrócone społeczeństwu” – mówił prezes PiS.

Wyborcy pytali też o polski majątek, armię, oświatę i o to, co zrobi PiS dla tych, którzy wyjechali z Polski za pracą, a teraz chcieliby wrócić.

* tytuł pochodzi od administratora strony

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)