Multimedia

Jan Dziedziczak wsparł starania Stowarzyszenia „Nasz Dom – Nasz Świat” z Lesznaponiedziałek, 3 czerwca 2019, elka.pl/content

Stowarzyszenie „Nasz Dom – Nasz Świat” otrzyma od PFRON ponad pół miliona złotych na utworzenie w Lesznie warsztatów terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Powstaną one w byłej siedzibie Szkoły Podstawowej nr 4 na Rynku Zaborowskim.

Warsztaty terapii zajęciowej w Lesznie to projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Dom - Nasz Świat” wspólnie z samorządem Leszna. Miasto przekazało już stowarzyszeniu budynek dawnej Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie ma być utworzona placówka zajmująca się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Opracowany przez „Nasz Dom - Nasz Świat” projekt zakłada objęcie terapią zajęciową 38 osób.

Poseł Jan Dziedziczak poinformował, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o wsparciu tworzenia WTZ. -To owoc wizyty, jaką wraz z wiceprezydentem Piotrem Jóźwiakiem i prezesem stowarzyszenia prof. Wojciechem Otto złożyliśmy u prezes PFRON Marleny Maląg - powiedział poseł. PFRON przekaże stowarzyszeniu 532 tysiące złotych. Jak czytamy w przekazanym przez Jana Dziedziczaka piśmie w najbliższym czasie Fundusz ma podpisać umowę z samorządem Leszna, przez który pieniądze na tworzenie warsztatów zostaną przekazane.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)