Multimedia

Jan Dziedziczak na IX Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja w Kaliszusobota, 6 września 2014, Radio Rodzina, Radio Maryja, TV TRWAM

Rodzina Radia Maryja z całego kraju po raz IX pielgrzymowała do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tegoroczne spotkanie było poświęcone prawu do życia bez kompromisu. Pielgrzymi modlili się o szczęście małżeństw i rodzin oraz o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja przybywa do Kaliskiego Sanktuarium od 2006 roku – co roku w pierwszy czwartek września. Spotkanie gromadzi tysiące wiernych z całej Polski. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyły słowa błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty: “Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd.”

Centralnym punktem spotkania była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

- Do Kalisza przyszliśmy w imię rodziny i dla rodziny. Przyszliśmy szukać Bożego wsparcia i wspomożenia dla jej drogi, bowiem zagrożenia są, które nazywamy rewolucją kulturową, zasadami społeczeństwa otwartego. Ale pytamy: otwartego ku czemu? Ku neo pogaństwu? Ku recydywie neo marksizmu w przebraniu ideologii gender? Ku degradacji moralnej? Ku bezkarnym szyderstwom z religii i katolickiej wspólnoty zasad wiary i Kościoła? – pytał ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Gościem specjalnym w tym roku był prof. Bogdan Chazan, który w lipcu został zwolniony z funkcji dyrektora szpitala im. Św. Rodziny w Warszawie za to, że bronił życia dziecka poczętego. Uczestniczył w konferencji dotyczącej szacunku dla rodzącego się życia, godności jego przekazywania i odwadze potrzebnej by życie ludzkie bronić.

- Wygląda więc na to, że aborcja jest postrzegana przez rządzących naszym krajem jako najważniejsza procedura z wykonywanych na oddziałach ginekologiczno-położniczych. Nie pamiętam, by kiedykolwiek takie zmasowane kontrole, groźby i medialny rwetes były zarządzane z powodu np. zaniedbania opieki medycznej, śmierci pacjenta. W tym przypadku nikt nie umarł, ale jedna osoba w sposób niepotrzebny i niezaplanowany przeżyła i tego nie można mi darować - mówił prof. Bogdan Chazan.

Prof. Bogdan Chazan w swoim wystąpieniu podkreślał, że państwo nie może łamać sumień, musi chronić swoich najsłabszych obywateli. Mówił, że prawo dot. aborcji powinno być zmienione, a sama aborcja zakazana.

- Zezwolenie na zabijanie dzieci tylko dlatego, że są chore lub niepełnosprawne oznacza koniec cywilizacji i całkowitą moralną degrengoladę społeczeństwa. Obserwujemy, że to co było kiedyś złe, nieprzekraczalne wydawałoby się dzisiaj do zaakceptowania. Tzw. postęp doprowadził do osłabienia tradycyjnego sposobu myślenia. Przekracza się kolejne bariery. Zabijanie ogromnych grup ludzkich w imię czyszczenia rasowego – co pamiętamy z czasów II wojny światowej – ustąpiło obecnie miejsca zabijaniu jeszcze większych grup ludzi – podkreślił prof. Bogdan Chazan.

Ks. prał. Jacek Plota, kustosz Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu mówi, że spotkania w Kaliszu to swoisty testament Jana Pawła II.

- Jan Paweł II nawiedził sanktuarium św. Józefa 4 czerwca 1997 roku i prosił tu, w Kaliszu, żeby się modlić do św. Józefa w obronie życia poczętego i rodzin. Ks. bp Stanisław Napierała i ojciec Tadeusz Rydzyk, w porozumieniu postanowili, aby się spotykać raz w miesiącu, aby wypełnić testament Ojca Świętego. Postanowiono także, żeby raz w roku przyjechała cała Rodzina Radia Maryja. Jest to zawsze wrześniowa pielgrzymka– mówił ks. prał. Jacek Plota.


Homilia wygłoszona podczas 9. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Kalisza
Konferencja prof. Bogdana Chazana wygłoszona podczas 9. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Kalisza
Słowo ks. bp. Edwarda Janiaka i o. Tadeusza Rydzyka
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)