Multimedia

Jan Dziedziczak: chcemy, żeby sojusz polsko-amerykański był bardzo silnyśroda, 12 czerwca 2019, https://www.polskieradio24.pl

Jan Dziedziczak: chcemy, żeby sojusz polsko-amerykański był bardzo silny

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 09:11

- Warto sobie uświadomić częstotliwość spotkań obydwu prezydentów. To 12. spotkanie prezydenta Polski i Stanów Zjednoczonych za prezydentury Andrzeja Dudy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak.

Dziś w Stanach Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem. Ma podpisać porozumienie o zwiększonej, stałej obecności militarnej Stanów Zjednoczonych w Polsce.- O efektach spotkania dowiemy się o godz. 20.00 czasu polskiego, podczas konferencji obydwu prezydentów. Możemy przypuszczać, że konferencja będzie poświęcona przede wszystkim polityce bezpieczeństwa i stałej obecności sojuszniczych wojsk amerykańskich na terenie Polski. Jest to coś, o co obecny polski rząd zabiegał od pierwszego dnia swojego urzędowania - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak. Jak zaznaczył, ekipie rządzącej zależy na tym, aby sojusz polsko-amerykański był bardzo silny. - Aby nasza współpraca w ramach Paktu Północnoatlantyckiego była bardzo mocna. Polska modernizuje swój sprzęt wojskowy. Nasze wydatki na obronność - w przeciwieństwie do wielu innych, bogatych członków NATO z Europy Zachodniej - spełniają wymóg 2 proc. PKB, a nawet go przekraczają - dodał gość PR24.

Więcej w całej audycji.


Rozmawiała Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/bartos

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)