Multimedia

Jan Dziedziczak: "Bardzo ważne jest inwestowanie w lokalne społeczności"poniedziałek, 27 września 2021, https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/jan-dziedziczak_-bardzo-wazne-jest-inwestowanie-w-lokalne-spolecznosci

Wyrównywanie szans i zrównoważony rozwój to jedne z najważniejszych kierunków działań rządu - mówił dzisiaj w Wilkowicach sekretarz stanu w kancelarii premiera minister Jan Dziedziczak.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości w tej podleszczyńskiej wsi wziął udział w uroczystym wmurowaniu aktu erekcyjnego pod budowę hali sportowej. W większości inwestycja zostanie zrealizowana dzięki pieniądzom z budżetu państwa.

"Bardzo ważne jest inwestowanie w lokalne społeczności" - przekonywał w Wilkowicach minister Jan Dziedziczak.

W ośrodki mniejsze, ośrodki, które się owszem rozwijały w ostatnim 30 - leciu, ale nie tak szybko jak największe aglomeracje. I bardzo się cieszymy, że do tego projektu w Wilkowicach możemy wykorzystywać rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, którego celem było wpompowanie w polską gospodarkę znacznej kwoty pieniądzy. Po pierwsze po to, by zmniejszyć skutki światowego kryzysu związanego z pandemią, po drugie jednocześnie powstają tak wartościowe obiekty dla ludzi. Te pieniądze są wpompowywane w projekty służące społeczeństwu.

Budowa hali sportowej w Wilkowicach będzie kosztować około 10 mln zł. Gmina Lipno na jej realizację dostała 5,3 mln zł z rządowego programu "Polska Sportowa" oraz z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jacek Marciniak
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)