Multimedia

II Zjazdu Wielkopolskich Klubów Gazety Polskiejsobota, 16 lutego 2013

Poseł Jan Dziedziczak, uczestniczył w spotkaniu w ramach II Zjazdu Wielkopolskich Klubów Gazety Polskiej, które odbyło się w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Lusowie.

Wśród tematów najbardziej interesujących kilkuset uczestników obu spotkań były obchody trzeciej rocznicy katastrofy Smoleńskiej oraz przewidziany na wiosnę start nowej, prawicowej telewizji Republika TV. Zjazd rozpoczął od wizyty w Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które posiada bogate zbiory związane z Dowódcą zrywu Wielkopolskiego gen. Dowborem-Muśnickim. W pobliżu muzeum znajduje się cmentarz, gdzie pochowano doczesne szczątki generała. Uczestnicy zjazdu złożyli kwiaty na jego grobie i po modlitwie udali się na obrady, które obfitowały w długie dyskusje. Najwięcej uwagi i czasu poświęcono sprawie katastrofy Smoleńskiej. Zarówno nowym ustaleniom zespołu parlamentarnego badającego przyczyny tragedii, a także obchodom uczczenia trzeciej już rocznicy kwietnia 2010 roku.

- Chciałbym podziękować środowisku Gazety Polskiej, także z nieocenioną wartość kulturotwórczą waszej aktywności. Zdaje się, że ta rola jest często zupełnie niedostrzegana przez odbiorców i pomijana przez krytyków - mówił Jan Dziedziczak, podczas spotkania.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)