Multimedia

Dotacja na doposażenie sterylizatorni w szpitaluśroda, 10 listopada 2021, https://ekoscian.eu/dotacja-na-doposazenie-sterylizatorni-w-szpitalu/

Kościański szpital otrzymał wsparcie na doposażenie centralnej sterylizatorni. Dotacja wyniosła 456 tys. zł.
Od 2013 roku w kościańskim szpitalu powstała centralna sterylizatornia, a uruchomiono ją na początku tego roku. Do jej optymalnego działania potrzebne były jeszcze dodatkowe sprzęty. Powiat starał się więc o wsparcie na ich zakup. Po kilku miesiącach oczekiwania dotacja rządowa została przyznana.

W środę nastąpiło symboliczne przekazanie wsparcia, a dokonał tego minister Jan Dziedziczak. Zaznaczył, że wsparcie mniejszych ośrodków to przykład wspierania zrównoważonego rozwoju. – Ta decyzja rządu premiera Morawieckiego jest decyzją realnie zmieniającą życie mieszkańców Kościana i powiatu kościańskiego. W Polsce mieliśmy do czynienia, przez pierwsze 25 lat po zmianach ustrojowych, z inwestowaniem tylko w wielkie ośrodki. My realizujemy politykę zrównoważonego rozwoju i chcemy, żeby te profity płynące z dobrej sytuacji gospodarczej były rozkładane równomiernie. Żeby zmieniały życie na lepsze w takich powiatach, jak kościański – mówił. Przypomniał też słowa marszałka senatu, Tomasza Grodzkiego, który stwierdził, że dziś w Polsce działa około tysiąca szpitali, a powinno 130. Minister zaznaczył, że w takim przypadku szpitala w Kościanie by nie było, a gdyby coś się stało mieszkańcy Kościana i powiatu musieliby trafiać do Poznania.

Całkowity koszt doposażenia sterylizatorni wyniósł 589 tys. zł. 456 tys. pochodziło z rządowego wsparcia, a 133 tys. ze środków powiatu. Zakupiono za to sterylizator parowy, sterylizator plazmowy oraz myjkę. Jak zaznaczył dyrektor szpitala, Wojciech Maćkowiak, zakup kończy wieloletni proces budowy i uruchomienia sterylizatorni.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)