Multimedia

Beata Szydło wręczała Leszczyńskie Becikoweponiedziałek, 15 stycznia 2018, Leszno24.pl

W poniedziałek wicepremier Beata Szydło gościła w Lesznie. Wzięła udział w gali wręczenia Leszczyńskiego Becikowego.

Na spotkanie z wicepremier zaproszono 35 rodzin, którym w ubiegłym i w tym roku urodziły się dzieci.

- Leszczyńskie Becikowe jest jednym z członów polityki prorodzinnej realizowanej przez miasto, dzięki której nasz samorząd został uhonorowany tytułem Gminy Przyjaznej Rodzinie - przypomniała Donata Majchrzak-Popławska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

W trakcie uroczystości głos zabrała wicepremier Beata Szydło.

- Dla mnie to ogromny zaszczyt, że zostałam tutaj zaproszona - mówiła zwracając się do rodziców zgromadzonych w Miejskim Ośrodku Kultury. - Nie my jesteśmy szczególnymi gośćmi, my parlamentarzyści i samorządowcy, ale państwo jesteście bohaterami. Wielkie uznania dla rodziców i brawa dla maluchów. Mam nadzieję, że tych młodych leszczynian będzie coraz więcej. Cieszę się, że nie tylko polityka rządu, sztandarowy program 500 plus, ale także lokalne programy jak ten realizowany w Lesznie, są uzupełnieniem programu polityki prorodzinnej rządu. Chcemy żeby rodzina stała się symbolem Polski.

Wicepremier mówiła również o tym, że rodziny będąc gospodarzami pięknej ojczyzny powinny być spokojne i bezpieczne, a także ze spokojem myśleć o przyszłości.

- Życzę państwu, by małych obywateli Leszna było jak najwięcej w kolejnych latach. Niech Leszno się rozwija, a wszystkim państwu życzę, byście spokojnie mogli myśleć o bezpieczeństwie własnych dzieci. Niech wyrastają na Polaków, którzy będą mieli wspaniałe talenty i marzenia, które w Polsce będą mogli rozwijać - tak swoje wystąpienie zakończyła B. Szydło.

Potem wraz z prezydentem Łukaszem Borowiakiem wicepremier wręczyła Leszczyńskie Becikowe.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)