Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Żużlowcy pojadą do prezydentaniedziela, 14 października 2007, Panorama Leszczyńska

Po raz kolejny w regionie leszczyńskim gościł Jan Dziedziczak, rzecznik prasowy rządu. Najciekawszym punktem wizyty było spotkanie prawicowego ministra z reprezentującym SLD prezydentem Leszna Tomaszem Malepszym. Minister nie tylko osobiście poinformował o przedwyborczej decyzji rządu wpisania budowy drogi ekspresowej Poznań – Wrocław do pięcioletniego planu, ale również obiecał pomoc w innych sprawach.
Zdaniem prezydenta Leszna wpisanie S5 na listę najważniejszych inwestycji drogowych do powrót do koncepcji sprzed lat, którą zmienił dwa lata temu rząd PiS-u. Osobiste zapewnienie rzecznika prasowego o korzystnej dla regionu decyzji rządu sprawiło, że Tomasz Malepszy nie traktuje już tych zapewnień wyłącznie jako faktu medialnego.
- Leszno zasługuje na utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej. Przyznanie miastu możliwości korzystania z przywilejów ekonomicznych to ewidentnie sprawa rządowa, dlatego postaram się przypilnować rozwiązania tego problemu. Także zgłoszony mi przez prezydenta Leszna problem ulicy Dworcowej, której stan jest dramatycznie zły, wymaga pilnego rozwiązania. To wynika głównie z braku spojrzenia na tę sprawę z Warszawy, która z takiej odległości tego po prostu nie ogarnia. Będę w tej sprawie interweniował w Ministerstwie Transportu – zapewnił Jan Dziedziczak.
Minister obiecał również, że zorganizuje wizytę u prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z żużlowcami Unii Leszno, którzy wywalczyli mistrzostwo Polski. Prezydent Tomasz Malepszy rozmawiał też z ministrem Dziedziczakiem na temat systemowych zmian w finansach kraju.
- Poinformowałem ministra o konieczności wprowadzenia przepisów, które pomogłyby by realizować więcej inwestycji mieszkaniowych, drogowych i oświatowych przez samorządy. Mam tu na myśli wyższe i mniej uznaniowe dotacje na te cele z budżetu państwa. Obawiamy się też, że wprowadzane przez parlament ulgi podatkowe spowodują mniejsze wpływy do budżetów samorządowych, bo im mniej wpływa z podatków do budżetu krajowego tym proporcjonalnie mniej do gmin, powiatów i województw – poinformował prezydent Tomasz Malepszy.


Administrator strony: Błażej Wojtyła
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)