Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Ziemniak musi płacićwtorek, 4 marca 2008, Panorama Leszczyńska

Poseł PO Wojciech Ziemniak musi zapłacić 1400 zł kary za głosowanie wbrew dyscyplinie swego klubu parlamentarnego. Na geście kościańskiego polityka region leszczyński jednak nie skorzysta, bo w budżecie państwa ostatecznie nie ujęto dwóch inwestycji - modernizacji stadionu w Lesznie i budowy obwodnicy Gostynia.
Poseł PO Wojciech Ziemniak z Kościana był ostatnio rzadkim gościem w leszczyńskim biurze parlamentarnym Platformy Obywatelskiej. Częściej można było tu spotkać senatora Mariusza Witczaka z Kalisza i – do momentu awansu do Kancelarii Premiera – posła Rafała Grupińskiego.
Poseł Ziemniak po wielu tygodniach od uchwalenia budżetu tłumaczył motywy swego braku poparcia dla dwóch poprawek do tej uchwały. Poseł PiS Jan Dziedziczak zarzucił PO, a także Ziemniakowi, że nie głosował za ważnymi dla regionu leszczyńskiego poprawkami – pieniędzmi na modernizację stadionu żużlowego w Lesznie oraz na obwodnicę Gostynia.
- Byłem zobowiązany do głosowania zgodnie ze stanowiskiem rządu. Byłem przeciw pieniądzom na obwodnicę Gostynia, bo ta inwestycja nie ma jeszcze nawet uzgodnień, więc po co szarpać na nią pieniądze z budżetu? W ub.r. w podobnej sytuacji była obwodnica Bojanowa i przyznane pieniądze nie zostały wykorzystane. W głosoaniu drugiej poprawki nie uczestniczyłem – poinformował poseł Wojciech Ziemniak.
Za niesubordynację ponad stu posłów PO zostało ukaranych karami finansowymi. Okazuje się, że jest wśród nich także poseł Ziemniak, którego odstępstwa od linii partii i rządu wyceniono na 1400 zł.
- Za bojkot odrzucenia poprawki w sprawie pieniędzy na stadion w Lesznie otrzymałem 500 zł kary. Skrupulatnie wyliczono mi także inne sytuacje, gdy w sprawach regionalnych nie głosowałem tak jak miałem. Mogłem się wówczas zagapić, albo wyjść za potrzebą fizjologiczną. Za zachowanie twarzy w regionie trzeba więc zapłacić. Nie odwołałem się od decyzji rzecznika dyscypliny klubowej, bo znam swe miejsce w szeregu – stwierdził poseł Ziemniak.
Senator Małgorzata Adamczak poinformowała o rozpoczęciu realizacji programu sportowego ,,Moje boisko 2012’’. Z pieniędzy rządowych oraz budżetów samorządów wojewódzkich i gminnych ma docelowo powstać co najmniej jedno boisko piłkarskie w każdej gminie. W tym roku inwestycje będą zrealizowane w Miejskiej Górce, Krzemieniewie, Poniec i Śmiglu.


Administrator strony: Błażej Wojtyła
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)