Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

ZAKOŃCZYŁA SIĘ III EDYCJA INTERNETOWEGO FORUM POLONIJNEGOwtorek, 21 grudnia 2021

W sobotę odbyło się ostatnie spotkanie w ramach III edycji Internetowego Forum Polonijnego. Uczestnicy po raz kolejny mogli brać udział w warsztatach rozwijających ich umiejętności personalne oraz wysłuchać wykładów przygotowanych przez polskich specjalistów. Wydarzenie zorganizowało stowarzyszenie „Dumni z Polski”.

W 2020 r. ruszyły cykliczne spotkania w ramach trzech edycji Internetowego Forum Polonijnego, którego celem jest pielęgnowanie i popularyzowanie polskich tradycji i obyczajów za granicą wśród młodego pokolenia. Przez ten czas uczestnicy Forum mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów oraz uczestniczyć w warsztatach.

Polacy mieszkający poza granicami mogli w ten sposób nie tylko poznać się nawzajem, ale też podzielić doświadczeniami, uwagami, poruszyć nurtujące ich kwestie, uczestniczyć w dyskusji.

Spotkania III edycji Internetowego Forum Polonijnego odbywały się zawsze w weekend i trwały dwa dni. Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów prelegentów, którymi byli m.in pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą, Jan Dziedziczak; dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego, prof. Jan Żaryn, dr hab. Artur Mamcarz–Plisiecki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego czy dr Jan Wiśniewski, wykładowca Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Drugiego dnia uczestniczyli w warsztatach interpersonalnych, które miały na celu wesprzeć działanie młodego Polaków w organizacjach polskich za granicą.

Więcej informacji o Internetowym Forum Polonijnym można znaleźć na stronie: https://internetoweforumpolonijne.pl/
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)