Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Wizyta Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, Ministra Jana Dziedziczaka wraz z delegacją KPRM i MSZ w Republice Czeskiejponiedziałek, 24 stycznia 2022, polonia.gov.pl

24 i 25 stycznia 2022r. Jan Dziedziczak Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą odbył wizytę na Zaolziu. Pełnomocnikowi towarzyszyła delegacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz kierownictwo Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.Podczas wizyty w Republice Czeskiej delegacja pod przewodnictwem Pełnomocnika spotkała się z przedstawicielami Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie, władzami Zakładu Polonistyki Katedry Slawistyki Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Ostrawskiego oraz Prezesami Miejscowych Kół Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego. Pełnomocnik odwiedził także siedzibę Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Czeskim Cieszynie tzw. Fasalówkę, której remont został sfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W trakcie spotkań omówione zostały działania związane z polską oświatą i kulturą oraz inspirowaniem działań na rzecz promocji Polski wśród ponad 37 tysięcy Polaków mieszkających obecnie na Zaolziu. Przedyskutowano również kwestie realizacji projektów inwestycyjnych finansowanych z budżetu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wizytę zakończyła konferencja prasowa, podczas której Minister Jan Dziedziczak podsumował rezultaty wizyty.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)