Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Biuro Posła Jana Dziedziczaka
08.30 do 14.00


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Wiktor Trofimow oficjalnie Polakiemponiedziałek, 31 lipca 2017, Sportowe Fakty

W poniedziałek 31 lipca w Lesznie odbyło się uroczyste nadanie polskiego obywatelstwa Viktorowi Trofimowowi. Akt nadania wręczył minister Jan Dziedziczak.

O tym, że Wiktor Trofimow otrzyma polskie obywatelstwo pisaliśmy już wcześniej. W poniedziałek 31 lipca w siedzibie Fogo Unii Leszno uroczyście wręczono zawodnikowi oraz jego mamie dokumenty potwierdzające nową przynależność narodową. - Mam zaszczyt w imieniu polskiego rządu wręczyć obywatelstwo polskie. Bardzo się cieszymy i witamy w gronie obywateli państwa polskiego - powiedział podczas krótkiej konferencji minister Jan Dziedziczak.

Sam żużlowiec po uroczystości nie krył zadowolenia z faktu, że od teraz będzie mógł się ścigać z orzełkiem na piersi. - Jestem bardzo szczęśliwy, że się udało, bo staraliśmy się o to bardzo długo. Tej radości nie da się opisać słowami - przyznał wzruszony 18-latek.

by móc ścigać się w PGE Ekstralidze jako Polak Trofimov musi jeszcze otrzymać zgodę od swojej macierzystej federacji ukraińskiej oraz zdać egzamin na licencję żużlową. Trener Roman Jankowski powiedział w rozmowie z naszym portalem, że wszystkich formalności będą chcieli dopełnić jak najszybciej. - Wszystko zależy od tego, kiedy z federacji ukraińskiej otrzymamy dokument poświadczający, że Wiktor będzie startował jako Polak i zrzeka się licencji ukraińskiej. Najbliższy egzamin jest 24 sierpnia, ale będziemy chcieli zorganizować coś wcześniej tutaj w Lesznie - powiedział Jankowski.


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)