Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00
leszno@dziedziczak.pl


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Wiceminister Jan Dziedziczak z wizytą w Paryżuczwartek, 16 listopada 2017, www.msz.gov.pl

- Patriotyzm jest wyborem, z którym wiąże się obowiązek – powiedział w Paryżu wiceszef polskiej dyplomacji podczas spotkania z przedstawicielami Polonii francuskiej.

W trakcie wtorkowego spotkania wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak zachęcał zgromadzoną Polonię do dbania o dobre imię Polski we Francji oraz promocję nauki języka polskiego. Podkreślił także wagę, jaką rząd RP przykłada do współpracy z Polonią. - Działajmy razem na rzecz wspólnego celu. Im lepsza jest opinia o Polakach, tym lepsza jest opinia o Polsce, im lepsza opinia o Polsce tym lepsza o Polonii - podkreślił.

Wiceszef MSZ przedstawił również działania rządu w obszarze kontaktów z Polonią i Polakami za granicą, wymieniając m.in. nowelizacje ustaw o repatriacji Polaków ze Wschodu i Karcie Polaka, czy też przyjęcie ustawy o tzw. legitymacjach polonijnych. Przypomniał przy tym, że rząd postanowił przeznaczyć w 2018 r. kwotę 100 mln złotych na wsparcie dla organizacji polonijnych na całym świecie, którą w przyszłym roku dysponować będzie Senat RP.

Podczas dyskusji poruszono także zagadnienia związane z promocją polskiej kultury i obchodami stulecia Odrodzenia Państwa Polskiego poza granicami kraju. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ponad dwudziestu paryskich instytucji i stowarzyszeń polonijnych.

W trakcie wizyty w Paryżu wiceminister Dziedziczak wziął także udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego Biura Wystaw Międzynarodowych (BIE), wspierając starania Łodzi o uzyskanie prawa do organizacji Międzynarodowej Wystawy EXPO w 2022.


Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)