Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z wizytą w Gostyniuczwartek, 24 września 2015

Prezydent RP Andrzej Duda przebywał w środę 23 września 2015 roku w Gostyniu. Po krótkiej wizycie w miejscowej Spółdzielni Mleczarskiej przybył na Rynek, gdzie spotkał się z mieszkańcami. W imieniu mieszkańców Gostynia i regionu Prezydenta RP witali Burmistrz Jerzy Kulak, Przewodniczący Rady – Grzegorz Skorupski oraz reprezentujący parlament – poseł Jan Dziedziczak.

Podczas swojego wystąpienia skierowanego do mieszkańców mówił o problemach regionu.

Nie wolno realizować rozwoju kraju wbrew ludziom - tak o planach budowy kopalni węgla brunatnego w regionie gostyńskim i rawickim mówił prezydent Andrzej Duda. Nawiązał również do oczekiwanej przez mieszkańców obwodnicy Gostynia na drodze krajowej nr 12.

- Niestety, nie ma jej w planach, które przyjął ten rząd na najbliższe lata. Ale wierzę w to, że można to zmienić, bo zrównoważony rozwój to jedna z najważniejszych kwestii - mówił prezydent Andrzej Duda. - Miasta muszą oddychać spokojnie, aby kierowcy byli bezpiecznie i mieszkańcy też mieli spokój - dodał.

Nie tylko o problemach regionu mówił podczas pobytu w Gostyniu Prezydent Andrzej Duda. Przypomniał, że jednym z elementów umowy, jaką zawarł ze społeczeństwem, nie tylko ze swoimi wyborcami, było obniżenie wieku emerytalnego. - Zobowiązałem się, że złożę stosowny projekt ustawy, złożyłem go i mam nadzieję, że obecny Sejm się nim zajmie - mówił Prezydent Andrzej Duda.

Obniżenie wieku emerytalnego było jednym z głównych postulatów Andrzeja Dudy, kandydata PiS na stanowisko Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Andrzej Duda zadeklarował podczas kampanii wyborczej, że jeśli w ciągu roku od objęcia prezydentury nie złoży projektu obniżającego wiek emerytalny, zrezygnuje ze stanowiska. Podkreślał, że politycy nie powinni działać wbrew ludziom. - Niestety, w Polsce na przestrzeni ostatnich lat wiele takich sytuacji miało miejsce, jak choćby podwyższenie - wbrew ewidentnemu głosowi społeczeństwa - wieku emerytalnego do 67. roku życia - powiedział Prezydent. - Zobowiązałem się, że złożę stosowny projekt ustawy, złożyłem go i mam nadzieję, że obecny Sejm się nim zajmie. To była kwestia umowy ze społeczeństwem - zaznaczył Andrzej Duda.

Po swoim wystąpieniu Prezydent Andrzej Duda podszedł do publiczności. Na spotkanie przybyli nie tylko gostynianie, ale mieszkańcy całej ziemi gostyńskiej, a także osoby spoza powiatu. Wiele osób miało okazję przywitać się z Prezydentem, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, przekazać pozdrowienia i opinie.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)