Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Dziedziczak na pielgrzymce robotników i pracowników w bazylice Świętego Józefa w Kaliszupiątek, 1 maja 2009

Delegacje stoczniowców, górników, hutników, kolejarzy, samorządowców i zarządów regionalnych „Solidarności” z całego kraju uczestniczyły w 17. pielgrzymce robotników i pracodawców do bazyliki Świętego Józefa Kaliskiego w Kaliszu.

„Wierzę, że te nasze modlitwy powstrzymają negatywne skutki kryzysu. Święty Józef pokazywał wielokrotnie moc swojego wstawiennictwa, chociażby przez cudowne ocalenie uwięzionych w Dachau. Pragnę, aby człowiek mógł liczyć na pomoc drugiego człowieka i nie bał się, że zostanie oszukany, napadnięty, okradziony czy też wykorzystany przez nieuczciwego pracodawcę"- powiedział poseł Jan Dziedziczak.

Biskup kaliski Stanisław Napierała mówił w homilii o tym, że "praca nie jest karą za grzechy, ale powołaniem. Dlatego też wszyscy są zobowiązani do pracy, wszyscy ludzie mają prawo do pracy, którą należy też należycie dzielić" - podkreślał.

Od 17 lat do Kalisza zjeżdżają górnicy, hutnicy oraz stoczniowcy, aby modlić się przed cudownym obrazem św. Rodziny. To jedyny kościół w Polsce, w którym patron robotników św. Józef, jest ukoronowany. Od trzech lat wspólnie z robotnikami do Kalisza przyjeżdżają także pracodawcy. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: "Święty Józefie broń naszych miejsc pracy". Tradycyjnie podczas nabożeństwa pątnicy połamali się chlebem, odmówili także akt zawierzenia św. Józefowi. Prosili w nim o dar ducha odrodzonej solidarności z Bogiem, zwłaszcza dla ludzi pozbawionych pracy i mieszkania. Pielgrzymi modlili się do św. Józefa o odmienienie "oblicza naszej ojczyzny i świata, który zapatrzony w proces globalizacji, zatraca człowieka".


Administrator strony: Błażej Wojtyła

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)