Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Otwarto Centrum Rehabilitacji w Rawiczu. Obiekt za trzy milionyponiedziałek, 25 kwietnia 2016, W regionie, Elka.pl

To wydarzenie bez precedensu - mówił podczas otwarcia nowoczesnego Centrum Rehabilitacji Tomasz Paczkowski - prezes Szpitala Powiatowego w Rawiczu. Nowy obiekt powstał z myślą o mieszkańcach powiatu rawickiego i regionu, za prawie 3 mln złotych, które pozyskano z funduszy unijnych.

Centrum rehabilitacji powstało w dawnej sali gimnastycznej, która została gruntownie przebudowana i dostosowana do potrzeb poradni rehabilitacyjnej z salą dydaktyczno-gimnastyczną. Inwestycje zrealizowano przy wsparciu tzw. funduszy norweskich, z których szpital uzyskał ponad 2,9 mln złotych dofinansowania. Jak podkreślał Tomasz Paczkowski, prezes Szpitala Powiatowego w Rawiczu otwarcie nowego centrum to wydarzenie bez precedensu. - To pierwsza tak duża inwestycja rawickiego szpitala, zrealizowana ze środków unijnych -przyznał Paczkowski dodając, że pozyskanie i efektywne wykorzystanie tych środków to ważne doświadczenie, z którego szpital ma zamiar korzystać także w przyszłości.

Jak podkreślał szef szpitalnej spółki priorytetową działalnością Centrum ma być pomoc mieszkańcom bez względu na wiek. - Jesteśmy przekonani, że w wyniku realizacji tego projektu nastąpi polepszenie dostępu do usług zdrowotnych oraz poprawa ich jakości. Chcemy przede wszystkim leczyć urazy oraz usprawniać osoby niepełnosprawne, od oseska do osób w jesieni życia - zaznaczył Paczkowski.

Starosta Adam Sperzyński zaznaczył, że oddanie do użytku blisko 1000-metrowego obiektu to ważny dzień dla mieszkańców powiatu, ale nie tylko. Wspomniał o współpracy rawickiego szpitala z gminą Wąsosz. - Ten obiekt ma wpisywać się w zapotrzebowania, jakie zostało zdiagnozowane, ale mam nadzieję, że to będzie kolejny fragment szpitala, który z pozostałymi działalnościami będzie się uzupełniał - zaznaczył Sperzyński - Mamy piękny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, a teraz nowoczesne Centrum Rehabilitacji. Szpital uzupełnia swoją ofertę dążąc do kompleksowości i komplementarności usług, a to ważne - podkreślił.

Centrum jest przygotowane i wyposażone w sprzęt umożliwiający świadczenia rehabilitacyjne z zakresu krioterapii, kinezyterapii, elektrolecznictwa, światłolecznictwa i ciepłolecznictwa, oraz hydroterapii. Pierwsze zabiegi będą mogły się odbyć z chwilą uzyskania przez szpital kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jak poinformował prezes Paczkowski trwają rozmowy w tej sprawie.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)